Preselekcje słoweńskie zakończone. W superfinale Tinkara pokonała formację Muff i będzie reprezentować Słowenię w Kopenhadze.

Widzowie zdecydowali! Preselekcje „EMA” zwyciężyła Tinkara Kovač, wokalistka, która już w 1997 roku walczyła o możliwość reprezentowania Słowenii. W superfinale preselekcji 2014 zdobyła 7932 głosy i pokonała formację Muff, na którą zagłosowano 3450 razy. Omar Naber nie zakwalifikował się do II rundy głosowania.

Utwór Słowenii na Eurowizję 2014 to „Spet / Round and Round”, którego autorami są Raay, Tino Pis i… Hannah Mancini, laureatka ostatniego miejsca w półfinale Eurowizji 2013. Teraz wokalistka powraca jako autorka tekstu. Czy w tej roli lepiej się sprawdzi?

Źródło: RTVslo.si, fot. RTVslo.si

6 KOMENTARZE

  1. Hmm… no taka dziwna ta piosenka 🙂 nie pasuje mi to przejście na początku do języka angielskiego. Wielkich fajerwerków też nie wróżę. No i taki mały szczegół może ale wydaje mi się, że nie grała na żywo na tym fleciku 🙂

    • Nie zgadzam się. To porządny kawałek i dobrze zaśpiewany.Ppo pierwszym przesłuchaniu jedynie nieco chaotyczny. Nie ma tu żadnej muzycznej rewolucji, brzmi trochę jak utwory eurowizyjne sprzed kilku lat, ale przyjemnie się tego słucha.