Koniec roku to czas podsumowań i wspomnień. Tym razem sprawdzimy, co było eurowizyjnym hitem roku w Internecie, a zwłaszcza na portalach społecznościowych.

Oficjalny portal Eurowizji (Eurovision.tv) przygotował serię statystyk prezentujących wszystko to, co najlepsze z mijającego roku 2014. Ponieważ z roku na rok konkurs coraz bardziej otwiera się na wszelkiego rodzaju portale społecznościowe, postanowiono sprawdzić, jakie hashtagi, wpisy czy zdjęcia królowały w tym roku wśród eurowizyjnych internautów. Najpopularniejszym wpisem umieszczonym na portalu Twitter przez oficjalny profil Eurovision była informacja o tym, że Holandia i Austria wygrały swoje półfinały. Tweet był podany dalej ponad 3,3 tys. razy, a oznaczono go jako „ulubiony” ponad 1,3 tys. razy. Polskich akcentów nie trzeba daleko szukać, bo już na piątym miejscu znalazł się wpis opatrzony zdjęciem naszych Slavic Girls. Fotografia przedstawiająca Cleo i wokalistki z Mazowsza dumnie kroczące na scenę podczas finału Eurowizji 2014 została polubiona ponad 900 razy i przekazana dalej przez 1,152 użytkowników Twittera. O jakim zdjęciu mowa? Możecie sprawdzić TUTAJ. Co ciekawe, piękne Polki okupują dwie pozycje na liście dziesięciu najpopularniejszych tweetów konta Eurovision. Zdjęcie polskiej reprezentacji zza kulis drugiego półfinału zostało podane dalej prawie 700 razy i zdobyło niemal 600 polubień. Wpis ten zajął więc 10. miejsce na liście opublikowanej przez Eurovision.tv. Ciekawi jesteście, która fotografia tak zachwyciła Internautów? Sprawdźcie TUTAJ.

O ile Polki zdobyły serca „ćwierkających”, to niestety na liście najpopularniejszych zdjęć eurowizyjnych portalu Instagram ich brak. Najczęściej „lajkowanym” zdjęciem opublikowanym przez profil Eurovision na Instagramie było zdjęcie Conchity Wurst z trofeum zdobytym w trakcie finału konkursu. Zdjęcie zdobyło ponad 8 tys. polubień. Drugie miejsce należy do reprezentantki Wielkiej Brytanii – Molly. Zdjęcie, na którym pozuje za kulisami finału otrzymało ponad 5 tys. „lajków”. Cały ranking dostępny jest TUTAJ.

Jak co roku portal Eurovision.tv przedstawia oficjalne materiały dotyczące wszystkich uczestników konkursu. Są tam informacje biograficzne, ciekawostki, a takżę oficjalne zdjęcia, nagrania video i teksty piosenek. Najpopularniejszym profilem była strona poświęcona zwyciężczyni Eurowizji 2014, ale na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Polski czyli duet Donatan i Cleo. Nasi rodacy okazali się ciekawsi dla internautów niż np. Aram Mp3 z Armenii, Molly z Wielkiej Brytanii czy siostry Tolmachevy z Rosji. Pełny ranking dostępny jest TUTAJ.

Kolejny ranking pokazuje, że fani tęsknili za Polską, która przez dwa lata nie startowała w Eurowizji. Wśród najpopularniejszych artykułów publikowanych przez Eurovision.tv, news o wyborze Donatana i Cleo na reprezentantów powracającego kraju znalazł się na 18. miejscu. Temat Polaków okazał się być ciekawszym niż np. wyniki preselekcji narodowych w Hiszpanii czy nazwiska jurorów półfinału i finału. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście artykuł o zwycięstwie Conchity Wurst w finale ESC 2014.

Już od czwartku Eurowizja w Kopenhadze będzie tą ubiegłoroczną, a fani wejdą w rok jubileuszowy, bowiem w Wiedniu świętować będziemy 60-lecie naszego ukochanego konkursu. Jakie wydarzenie eurowizyjne 2014 roku wspominacie najmilej? Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie przygotowane przez redaktorów Eurovision.tv