Równo miesiąc temu, na niespełna kilka chwil po zakończeniu tegorocznego konkursu Carlo Romeo, dyrektor SM RTV wyraził zadowolenie z rezultatu osiągniętego w Szwecji, zwłaszcza jeśli chodzi o sukces marketingowy oraz promocję kraju w Europie (przypomnijmy, że było to 11. miejsce w półfinale, najlepsze jak do tej pory dla tego mikropaństwa). Na fali tego entuzjazmu zaproszono Valentinę aby ponownie stanęła w konkursowe szranki. Pomimo początkowego niezdecydowania ze strony artystki, dziś nadeszło potwierdzenie jej przyszłorocznego udziału.

Jak informuje oficjalna strona internetowa San Marino RTV dzisiejszego ranka doszło do podpisania wstępnej umowy między Valentiną Monettą, producentem Ralphem Sieglem, dyrektorem artystycznym Fabrizio Raggim oraz nadawcą publicznym. Tym samym poznaliśmy oficjalnie pierwszą uczestniczkę Eurowizji 2014!

Wielu fanów będzie z pewnością niepocieszonych tym, że nie zmieniono kompozytora i po raz kolejny to eurowizyjny weteran Ralph Siegel napisze utwór dla San Marino.

W dalszym ciągu nie wiadomo jednak nic na temat daty wyboru utworu, ale na podstawie wcześniejszych wypowiedzi artystki można wnioskować, że zostanie on zaprezentowany dopiero w styczniu, kiedy ma się też ukazać nowy album wokalistki. W jednym z programów poświęconych Eurowizji Valentina wyraziła nadzieję, że kolejny start przyniesie utwór, który będzie jeszcze bliższy jej sercu oraz stylowi muzycznemu. Czy trzeci występ przyniesie zatem kompozycję jazzową? Trzymamy kciuki za Valentinę!