To był tydzień - Tom Leeb, reprezentant Francji na Eurowizji 2020, fot. oficjalny fanpage artysty

Znamy kolejny utwór Eurowizji 2020! Tom Leeb będzie reprezentował Francję w Rotterdamie z piosenką The Best in Me. Utwór znajdziesz poniżej.

Zgodnie z zapowiedziami, w niedzielę poznaliśmy piosenkę, z którą Tom Leeb spróbuje podbić Rotterdam. Kilka godzin przed uroczystą premierą utwór wyciekł do sieci, a to za sprawą różnych stref czasowych i godzin publikacji.

Francja na Eurowizji 2020: posłuchaj The Best in Me

Wykonawca oficjalnie przedstawił piosenkę podczas audycji telewizyjnej o godz. 20:50 na antenie France 2. Tom Leeb zaśpiewał utwór na pierwszym poziomie wieży Eiffla, zwrócony twarzą do paryskich Champ de Mars.

Jak wyjaśniła Alexandra Redde-Amiel, nowa szefowa francuskiej delegacji, zależało jej na stworzeniu wydarzenia o charakterze „symbolicznym”, który „podkreśli skalę zaangażowania w tegoroczny konkurs”.

Singiel The Best in Me już dostępny jest na platformie Apple Music.

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że po dwóch latach nadawca France 2 postanowił zrezygnować z formatu „Destination Eurovision”. W połowie stycznia telewizja ogłosiła, że reprezentantem Francji w Rotterdamie będzie – wybrany wewętrznie – Tom Leeb. Stacja ogłosiła również otwarty konkurs na kompozycję dla zagranicznych twórców. Ostatecznie postawili na propozycję znanych fanom Eurowizji szwedzkich kompozytorów.

Autorami The Best in Me są Thomas G:Son, Peter Boström (autorzy m.in. zwycięskiego utworu Loreen Euphoria) oraz John Lundvik (Szwecja 2019).

Francja: Tom Leeb na Eurowizji 2020!

Tom Leeb to syn znanego i lubianego aktora komediowego Michela Leeba i dziennikarki Beatrice Malicet. Urodzony w Paryżu w 1989 roku muzyk uczył się śpiewu i gry na gitarze w Nowym Jorku. Tam też stawiał swoje pierwsze kroki na scenie. W 2019 roku wydał pierwszy album studyjny pt. Recollection, w którym słychać inspirację muzyką folkową. Płytę promował singlem Are We Too Late, który cieszy się popularnością na YouTube.

We Francji głośno mówi się o apetycie na więcej i powrocie do czołowej piątki. Czy uda się to za sprawą The Best in Me? Zobaczymy w maju.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw. Również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Z rywalizacji  natomiast zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

źródło: France2, ChartsInFrance