Scena Opery Leśnej w Sopocie podczas TOP OF THE TOP Festival Sopot 2017, fot. topofthetop.pl

„Top of the Top” Sopot Festival na półmetku! Poznaliśmy laureata nagrody Bursztynowego Słowika, bawiliśmy się z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, ale to nie koniec emocji. W ostatnich dwóch dniach imprezy wystąpią kolejni artyści związani z Eurowizją. Kogo zobaczymy w czwartek i piątek?

„Top of the Top” Sopot Festival to jedno z ważniejszych muzycznych wydarzeń organizowanych w naszym kraju. Od blisko 60 lat przybliża fanom twórczość najlepszych polskich i zagranicznych artystów. W tym roku festiwal trwa aż 4 dni.

W poniedziałek scena Opery Leśnej w Sopocie gościła m.in. Bonnie Tyler (Eurowizja 2013) i Katrinę (ex Katrina & The Waves, zwycięzcy Eurowizji 1997). Pisaliśmy o tym tutaj. We wtorek wystąpiło jeszcze więcej artystów powiązanych z Eurowizją, m.in. Edyta Górniak (Eurowizja 1994) czy Duncan Laurence, zwycięzca tegorocznej Eurowizji. O innych eurowizyjnych gwiazdach pisaliśmy tutaj, a o zdobyciu nagrody Bursztynowego Słowika przez Fransa (Eurowizja 2016) informowaliśmy tutaj.

Czwartek 15 sierpnia: PRZEBOJE Z WINYLI i PRZEBOJE WOLNEJ POLSKI

Dziś o 19:30 Magda Mołek poprowadzi wieczór składający się z dwóch części. Koncert Przeboje z winyli, pełen starych polskich przebojów w oryginalnych wykonaniach oraz nowych interpretacjach, będzie opowieścią o trudnych dla Polski czasach, w których muzyka i kultura przynosiły pocieszenie i powiew wolności. Koncert Przeboje wolnej Polski opowie o czasach przemian i niezależności. Transmisja na antenie TVN.

Na scenie Opery Leśnej wystąpią m.in. Michał Szpak (Eurowizja 2016, 8. miejsce w barwach Polski) oraz uczestnicy polskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji (rozgrywanych pod różnymi nazwami): Wilki i Varius Manx (Krajowe Eliminacje 2003), Golden Life (Krajowe Eliminacje 2004), Sławek Uniatowski i Brathanki (Piosenka dla Europy 2006), Aleksandra Gintrowska (Krajowe Eliminacje 2016). Zobaczymy też ikonę polskiej sceny, Marylę Rodowicz, wielokrotnie zasiadającą w jury polskich eliminacji do Eurowizji. Wśród gwiazd zagranicznych pojawi się m.in. szkocka wokalistka Maggie Reilly, której powiązanie z Eurowizją nie jest bezpośrednie. Taneczną wersję jej przeboju Everytime We Touch z 1992 nagrała w 2005 grupa Cascada, którą z kolei znamy z Eurowizji 2013.

Piątek 16 sierpnia: YOUNG CHOICE AWARDS

W piątek o 17:30 na scenie Opery Leśnej pojawią się artyści bardzo młodzi, którzy na swoje ścieżki kariery wkroczyli niedawno, ale już cieszą się ogromną popularnością w internecie. Sam koncert także będzie można zobaczyć online, w serwisie player.pl. Gwiazdą wieczoru będzie Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, a w ramach koncertu wystąpią też Marcin Sójka, Monika Lewczuk, Agnieszka Adamczewska, Natalia Zastępa, Michał Szczygieł, My3, 4Dreamers, Zuza Jabłońska, Carla Fernandes, AniKa Dąbrowska, Amelia Andryszczyk, Magda Bereda, Adamo RUDNIK i Viki Gabor.

Fot.: topofthetop.pl
Fot.: topofthetop.pl

Źródła: topofthetop.pl, fot.: topofthetop.pl.

3 KOMENTARZE