Poznaliśmy najgorzej ubranego uczestnika minionego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji! Zdaniem internautów, Nagroda im. Barbary Dex w 2015 roku powędrowała do Trijntje Oosterhuis, która reprezentowała Holandię podczas jubileuszowego widowiska.

Holenderska artystka zdobyła aż 1 324 z 4 163 głosów przyznanych podczas tegorocznego głosowania. Przypomnijmy, że podczas półfinału reprezentantka wystąpiła w czarnym kombinezonie z szerokimi nogawkami, który zdaniem wielu przypominał strój… Alladyna.

Warto wspomnieć, że był to jedynie jeden z kilku strojów zaplanowanych dla piosenkarki. Podczas pierwszych prób Oosterhuis pojawiła się na scenie w czarnej sukni z kontrowersyjnym, głębokim dekoltem, który niektórym dziennikarzom zgromadzonym w centrum prasowym w Wiedniu jednoznacznie skojarzył się ze… polskimi Słowiankami (Olą Ciupą i Paulą Tumalą), które wzbudziły zachwyt podczas ubiegłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

New_APN_2627

Podczas kolejnych prób Trijntje wystąpiła w innej sukni, na którą nałożyła kolejno czarną, a potem czerwoną, skórzaną kurtkę. Ostatecznie jednak podczas koncertu na żywo pojawiła się na scenie we wspomnianym wyżej kombinezonie. Od pierwszej próby nie zmienił się natomiast jeden rekwizyt – czarna woalka, która nawiązywać miała do dość pesymistycznego tekstu piosenki Walk Along, jednak ostatecznie wywoływała salwy śmiechu wśród obserwatorów.

_AP50570

Drugie miejsce w głosowaniu zajęła reprezentantka Serbii, Bojana Stamenov, która podczas konkursu ubrana była w srebrną, świecącą suknię.

Na najniższym stopniu podium znalazł się duet z Wielkiej Brytanii, Electro Velvet, czyli Bianca Nicholas i Alex Larke. Para miała na sobie neonowe stroje, na plecach piosenkarki pojawił się także specjalny automat do oświetlenia sukienki, który zgrabnie ukryty został za pasmem doczepianych włosów. Warto wspomnieć, że na pierwszych próbach reprezentantów całe urządzenie było widoczne, co rozbawiło większość dziennikarzy w centrum prasowym.

A jak w głosowaniu poradziła sobie Monika Kuszyńska? Strój zaprojektowany przez jej siostrę Martę zdobył jedynie 12 punktów, co przełożyło się na zajęcie 27. miejsca na 40 kandydatów. Pełen ranking tegorocznego plebiscytu na najgorzej ubranego uczestnika 60. Konkursu Piosenki Eurowizji możecie znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że Nagroda im. Barbary Dex przyznawana jest od 1997 roku najgorzej ubranym wykonawcom Konkursu Piosenki Eurowizji. Wyróżnienie zawdzięcza swoją nazwę belgijskiej piosenkarce Barbarze Dex, która wystąpiła w finale 38. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1993 roku we własnoręcznie uszytej sukni, która zebrała negatywne komentarze wśród fanów widowiska. Wśród wszystkich „laureatów” tytułu najgorzej ubranego artysty eurowizyjnego znalazł się m.in. Andrzej „Piasek” Piaseczny, którego futro podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2001 roku zyskało wiele niepochlebnych opinii.

źródło: eurovisionhouse.nl; fot. omroepbrabant.nl, eurovision. tv (Andres Putting; EBU)

4 KOMENTARZE