Ostatnio informowaliśmy o wyborze trzech potencjalnych piosenek na Eurowizję. Dziś mamy kolejne wiadomości i nazwiska trzech kandydatów do tytułu reprezentanta Czech.

Portal Indes.cz poinformował, że trzech wykonawców walczy o udział w Eurowizji 2016 pod czeską flagą. Informacje potwierdziła telewizja publiczna, dodając, że ostateczny wybór nastąpi wkrótce, jednak komisja chce w bardzo dokładny sposób przeanalizować wszelkie za i przeciw odnośnie każdego kandydata. Pewne jest, że na Eurowizję nie powrócą w tym roku Marta Jandova czy Vaclav Barta Noid. W Sztokholmie nie pojawią się też faworytki fanów – Lucie Vondrackova czy Ewa Farna. Na kogo stawia nadawca?

Thom Artway – 22-letni wokalista pochodzący z Wołoszczyzny. W 2013 wydał EP-kę „Still Standing in the Unknown” ale znany jest też z utworu „I have no inspiration”. Ma na koncie tournee po Nowej Zelandii i Australii, a w tym roku planuje wydać debiutancki album.

Light & Love – rówieśnicy Thoma, bracia Honza i Lukas Balcarek pochodzą z Nowego Jiczyna. Jeden z nich zajmuje się produkcją muzyczną, drugi stawia na oprawę wizualną teledysków i występów. Podobnie jak Artway, w tym roku chcą wydać swoją pierwszą płytę.

Dasha – ma 34 lata i naprawdę nazywa się Dagmar Sobkova. Na swoim koncie ma występy z Karelem Gottem czy Heleną Vondrackovą, znana jest jednak głównie z ról w musicalach. Wygrała prestiżową nagrodę za rolę Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar”.

O tym kto zostanie piątym reprezentantem Czech dowiemy się niebawem!

Źródło: Eurocontest.cz, ESCportal.cz, Indes.cz, fot.: czeskatelevize.cz