Przed nami trzeci odcinek litewskich preselekcji Eurovizijos Atranka 2017. Zapowiada się kolejny, emocjonujący wieczór w towarzystwie wykonawców, którzy powalczą o wejście do następnego etapu show i reprezentowanie Litwy w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie.

W dzisiejszym odcinku wystąpią:

1. GražvydasPaint the sky blue
2. FusedmarcRain of revolution
3. Marius PetrauskasShe’s my universe
4. Dovydas Petrošius Love is free
5. StrėlėsBastard
6. Virgis Valuntonis Victorious
7. Vilija MatačiūnaitėI see the light
8. Milda Martinkėnaitė & Saulenė ChlevickaitėPaperheart
9. Lolita ZeroGet frighten
10. HITI wanna love you tonight
11. Vidas Bareikis & Ieva ZasimauskaitėI love my phone
12. Erika Astrauskaitė No more
13. Greta ZazzaLike I love you

Zdecydowaną faworytką dzisiejszego koncertu jest Greta Zazza. Wykona utwór Like I love you, którego autorem jest Jonas Thander odpowiedzialny także za I’ve been waiting for this night Donny’ego Montell’a – piosenkę, która w zeszłym roku reprezentowała Litwę na Eurowizji, zajmując 9 miejsce w finale. Ponieważ tradycyjnie odcinek selekcji nagrywany był już kilka dni temu wiemy, że to właśnie Greta otrzymała od jurorów 12 pkt. Spore szanse na awans do następnego etapu mają również alternatywna grupa Fusedmarc i szokująca Lolita Zero, która… tak naprawdę jest mężczyzną! Choreograf, tancerz i aktor Gytis Ivanauskas jest jedną z największych niespodzianek tegorocznych selekcji. Czy kontrowersyjny wizerunek pomoże mu zdobyć serca publiczności i zakwalifikować się do następnego etapu? Przekonamy się już dziś wieczorem! Warto zwrócić także uwagę na Viliję Matačiūnaitė, której kompozycja Attention reprezentowała Litwę na ESC 2014 w Kopenhadze nie przedostając się jednak do finału Konkursu. Czy tym razem Vilija będzie mieć więcej szczęścia? Co prawda jurorzy przyznali jej w tym odcinku tylko 4 punkty, ale być może widzom uda się uratować ją przed pożegnaniem się z Eurovizijos Atranka 2017.

Transmisja 3 odcinka selekcji litewskich dostępna będzie TUTAJ.

UPDATE: Do następnego etapu selekcji decyzją głosów widzów i jury przeszli: Greta Zazza, Lolita Zero, grupa Fusedmarc, Vidas Bareikis w duecie z Ievą Zasimauskaitė, Gražvydas oraz Milda Martinkėnaitė w duecie z Saulenė Chlevickaitė.

Źródło: esctoday.com, eurodiena.lt
Foto: delfi.lt