Eurowizja Junior 2017

Holandia, Cypr i Australia odkrywają karty! Znamy już jedenaście piosenek startujących w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2017 w Tbilisi!

6 października holenderski kwartet Fource opublikował swój utwór na Eurowizję Junior 2017 pt. Love me zaśpiewany po holendersku i angielsku. Tę nowoczesną piosenkę napisali Stas Swaczyna i Joost Griffioen znani jako The Rocketeers. Teledysk został zrealizowany przez Framez Productions i nagrany w różnych miejscach Amsterdamu takich jak Vondelpark, Kanał Prinsengracht czy Plac Dam. Przypominamy, że aktualnie Fource to najliczniejsza reprezentacja w tegorocznej stawce – składa się z czterech młodych wokalistów – Maxa, Nielsa, Jannesa i Iana. Ich teledysk w ciągu bardzo krótkiego czasu zdobył już ponad 210 tys. odtworzeń!

Znamy też piosenkę z Cypru. Jest to dynamiczna propozycja pt. I wanna be a star wykonana przez Nicole Nicolaou. Kompozytorem jest Constantinos Christoforou, doskonale znany fanom Eurowizji trzykrotny reprezentant Cypru. Piosenkę po grecku i angielsku obrazuje słoneczny teledysk nagrany we wrześniu pod okiem George’a Gavalosa. W klipie, poza słonecznymi krajobrazami, zobaczyć można też choreografię przygotowaną przez Antigoni Tasouri – to ona będzie odpowiedzialna za układ taneczny podczas występu Nicole na scenie w Tbilisi.

Zgodnie z zapowiedzią, dziś odbyła się premiera piosenki australijskiej pt. Speak Up! w wykonaniu Isabelli Clarke. Za utworem stoją Toby Chew Lee, Cameron Nacson, Chloe Papandrea Jess Porfiri. Do piosenki powstał ciekawy teledysk w stylu Lip Dub nagrany w jednej ze szkół pod Melbourne. Zarówno reprezentantka kraju, jak i cała ekipa telewizji ABC są niezwykle zadowoleni z efektu swojej pracy i mają nadzieję, że Speak Up! zyska uznanie nie tylko wśród australijskich słuchaczy.

Przed nami jeszcze pięć premier by skompletować stawkę Eurowizji Junior 2017! Dziś po 18:30 w programie Stisni Play zaprezentowany zostanie utwór Macedonii pt. Dancing Through Life. 14 października poznamy reprezentanta i piosenkę z Albanii, a w listopadzie dowiemy się, kto zaśpiewa dla Irlandii. Czekamy też na premiery piosenek z Armenii i Gruzji.

Przypominamy, że Eurowizja Junior 2017 odbędzie się 26 listopada w Pałacu Olimpijskim  Tbilisi, a polską reprezentantką jest Alicja Rega z piosenką Mój dom. W tym roku Europejska Unia Nadawców zastosuje nowy system głosowania, w którym współdecydować o zwycięstwie będą internauci! Głosowanie online podzielone zostanie na dwie części – pierwszy etap ruszy w piątek 24 listopada i zakończy się w niedzielę 26 listopada przed rozpoczęciem finału. Aby zagłosować, każdy internauta będzie zobligowany do obejrzenia skrótu piosenek i/lub fragmentów występów z prób. Drugi etap głosowania rozpocznie się już w trakcie finału Eurowizji Junior, po wszystkich prezentacjach konkursowych. Potrwa 15 minut. Wyniki głosowań z pierwszego i drugiego etapu zostaną zebrane w całość i skonfrontowane z rankingiem jurorów – w ten sposób utworzona zostanie pełna punktacja Eurowizji Junior 2017.

Źródło: ABC, CyBC, AVROTROS, EBU, fot.: EBU