Od finału Krajowych Eliminacji minęły już trzy tygodnie. Gromee spędził ten czas bardzo aktywnie i od razu rozpoczął przygotowania do występu w Lizbonie. Pora na pierwsze podsumowanie promocyjnych dokonań naszego reprezentanta.

Cofając się w czasie do 3 marca, zapraszam do obejrzenia trzyczęściowej videorelacji zza kulis Krajowych Eliminacji wykonanej przez Mahan Moin (Spirit, Runaway, Lingo)  – zatytułowanej Days by Mahan.

Przypomnijmy, że podczas występu w Krajowych Eliminacjach Gromee’mu i Lukasowi towarzyszyli na scenie: Christan Rabb (gitara) oraz Sara Chmiel i Lena Romul (chórki). Wśród pozostałych osób należących do ekipy można było rozpoznać Mahan Moin. Oczywiście ekipie towarzyszył również redaktor eurowizja.org – Konrad Zemlik (pod którego opieką medialną pozostawał duet Gromee i Lukas Meijer).

Kolejną istotną rzeczą był fakt, że Gromee potwierdził udział na dwóch większych imprezach preeurowizyjnych – London Eurovision Party 2018 (5 kwietnia) oraz Eurovision in Concert 2018 w Amsterdamie (14 kwietnia).

Jako że promocja za granicą jest bardzo ważna, także sam Lukas Meijer niedawno udzielił wywiadu dla portalu wiwiblogs.com (towarzyszyła mu Margaret).

9 marca opublikowano akustyczną wersję przeboju Light Me Up.

Nieco ponad tydzień temu miała miejsca premiera debiutanckiego albumu Gromee’go Chapter One. Krążek momentalnie znalazł się w pierwszej piątce bestselerów w salonie EMPIK

Tydzień wcześniej miała miejsce premiera debiutanckiego krążka zespołu Lukasa No Sleep For Lucy, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Kilka dni później Sony Music Polska wydało specjalny singiel promocyjny utworu Light Me Up, który będzie m.in. dystrybuowany podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

16 marca, poza premierą albumu, odbyła się także inauguracja trasy koncertowej DJa. Tego dnia odbył się koncert w Lublinie, a dzień później w Gdyni. Dzisiaj (24 marca) w katowickim klubie Energy 2000 odbędzie się kolejna impreza z udziałem Gromee’go promująca Chapter One. Start o godz. 21:00, a bilety do nabycia na miejscu w cenie 15zł (panie) i 20zł (panowie).

Od czwartku do soboty w Polsce gościł Lukas Meijer. Razem z Gromee’m promowali Light Me Up. Panowie wystąpi w piątek w Dancing with the Stars – Taniec z Gwiazdami podczas występu Krzysztofa Gojdzia Waleriji Żurawlewy.

Natomiast dzisiaj rano duet naszych reprezentantów wystąpił w programie Dzień Dobry TVN.

Oprócz tego Gromee w ciągu ostatnich dni udzielił kilku wywiadów – m.in. dla Onet Rano, czy ESKA – PRZESŁUCHANIE.

Przypomnijmy, że wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji już za siedem tygodni – 12 maja. Dwa dni wcześniej drugi półfinał z udziałem polskiego reprezentanta, który razem z siedemnastoma innymi uczestnikami z: Australii, Czarnogóry, Danii, Gruzji, Holandii, Łotwy, Malty, Mołdawii, Norwegii, Rosji, Rumunii, San Marino, Serbii, Słowenii, Szwecji, Ukrainy i Węgier powalczy o dziesięć finałowych miejsc. Gromee wystąpi w drugiej połowie (miejsce startowe od 10 do 18), a głosować w tym koncercie będzie także (poza uczestnikami) trójka automatycznych finalistów: Niemcy, Francja i Włochy.

Jak widzimy pierwsze trzy tygodnie okazały się dla Gromee’go bardzo intensywne. Kolejne podsumowanie zatem już niebawem!

zdjęcia: Sony Music Polska
źródło: własne, Sony Music Polska, gromeeofficial.com 

1 KOMENTARZ

  1. Powiem tak: mam nadzieję, że w przyszłym roku TVP zrezygnuje z tej pomyłki i szopki jaką są tzw. krajowe eliminacje – nie mające z prawdziwymi eliminacjami nic wspólnego poza nazwą. Czas iść drogą Belgii cz Holandii – dokonując wewnętrznego wyboru artysty z potencjałem i szykując dla niego mega piosenkę. Tylko w taki sposób Polska może coś ugrać na ESC.