Zespół Tulia, reprezentantki Polski na Eurowizji 2019

Tulia wydała nowy singiel Rzeka, która zwiastuje zbliżający się album studyjny reprezentantek Polski na Eurowizji 2019. Piosenka prezentuje odmienny kierunek muzyczny niż ten, do którego przyzwyczaiły nas wokalistki. Posłuchaj utworu!

Dziewczyny z zespołu Tulia po udziale w Eurowizji 2019 zapowiedziały nagrywanie nowych piosenek oraz wydanie drugiego albumu. Jak powiedziały, tak zrobiły, a w serwisach streamingowych można przesłuchać pierwszy singiel z nadchodzącej płyty.

Co mówiły dziewczyny z zespołu Tulia przed półfinałem Eurowizji 2019?

Za utwór Rzeka odpowiadają Nadia Dalin i Sonia Krasny. Autorki stworzyły już wcześniejsze, autorskie single Tulii, w tym numer Jeszcze Cię nie ma, z którym Tulia wygrała festiwalu w Opolu, a także eurowizyjny przebój Fire of Love (Pali się). Producentem piosenki jest Marcin Kindla.

Tulia: Rzeka już dostępna w sieci

Jak opisują same wokalistki, utworem Rzeka kończą dotychczasowy etap swoje kariery. Piosenka zapowiada nowy kierunek muzyczny, który postanowiła obrać Tulia.

Wszyscy zmieniamy się, tak jak zmienia się i rozwija rzeka. Nasz początek, nasze źródło zostawiamy za sobą. Zapraszamy Was do nowego etapu, do biegu wypełnionego po brzegi nową energią i emocjami. „Rzeka” jest Wasza. Niech Was porwie i orzeźwi.

W utworze Rzeka Tulia wciąż śpiewa białym głosem, jednak tym razem stawia na więcej trójgłosu. Nowa piosenka pełna jest również elektronicznych brzmień, do których od jakiegoś czasu przyzwyczajają nas wokalistki zespołu.

Piosenkę znajdziesz poniżej:

 

Zespół Tulia wydała również oficjalny teledysk do piosenki Rzeka, który jest już do obejrzenia na YouTube. Za reżyserię wideoklipu odpowiada Michał Pańszczyk, który zadbał o mroczny klimat obrazka.

W rozmowie z serwisem Eurowizja.org Tulia Biczak wyznała, że nagrywanie wideoklipu było dla dziewczyn bardzo emocjonalne. Wszystko dlatego, że wraz z Dominiką Siepką i Patrycją Nowicką mocno utożsamia się z tekstem utworu Rzeka.

Płakałyśmy na planie, ponieważ tekst „Rzeki” jest dla nas bardzo mocny i osobisty.

Tulia to zespół muzyczny, który tworzą Patrycja Nowicka, Dominika Siepka i Tulia Biczak. Rozgłos w mediach przyniosło im nagrania coveru piosenki Depeche Mode Enjoy the Silence. W kolejnych miesiącach nagrały własne wersje piosenek Dawida Podsiadłego, Kayah czy Seweryna Krajewskiego.

W maju 2018 roku Tulia zwyciężyła w konkursie „Premier” podczas KFPP w Opolu, zdobywając za piosenkę Jeszcze Cię nie ma trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS. Po festiwalu wydały debiutancki album pt. Tulia, który pokrył się platyną za wysoką sprzedaż w Polsce. W maju 2019 roku reprezentowały Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji, ale z piosenką Fire of Love (Pali się) nie zakwalifikowały się do finału. Zespół obecnie pracuje nad drugim albumem, który zwiastują singlem Rzeka.

Jak media odebrały próbę Tulii na Eurowizji 2019?

Tulia – Rzeka (cały tekst)

Z oczu zamglonych
Co nie patrzyły w tył
Spadły zasłony
Aż w górę kurz się wzbił
Lecz widzę wszystko jak jest
Z ostrością prawie do łez

Refren: Nie chcę wejść do tej samej rzeki
Odwrócę nurt
By w górę biegł nie w dół
Nie chcę wejść do tej samej rzeki
I płynąć nią
Miłości źródła schną

Z ust słodkich tobie
I pełnych miłych słów
Dziś tyle powiem
Że nie zaczniemy znów
Za dużo chyba już wiem
Za mądrość zapłacę snem

Nie chcę wejść do tej samej rzeki
Odwrócę nurt
By w górę biegł nie w dół
Nie chcę wejść do tej samej rzeki
I płynąć nią
Miłości źródła schną

Nie było źle i to życie miało sens
Lecz nie stać mnie by jeszcze raz je przejść

Nie chcę wejść do tej samej rzeki
Odwrócę nurt
By w górę biegł nie w dół
Nie chcę wejść do tej samej rzeki
I płynąć nią
Miłości źródła schną

źródło: YouTube; fot. Instagram/tulia.official

2 KOMENTARZE