Zespół Tulia zdradził kulisy powstawania stroju na Eurowizję 2019. „Nasze woalki są bardzo efektowne” (Tylko U Nas)

0
4970

Zespół Tulia ma za sobą pierwszą próbę przed występem w I półfinale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Wokalistki zaprezentowały się na scenie w widowiskowych stylizacjach. Tylko nam opowiedziały o kulisach tworzenia kostiumów. Jak powstały? Dlaczego mają na sobie woalki? Kto zaprojektował ich eurowizyjne suknie?

Po sobotniej próbie media ogarnął szał związany z prezentacją sceniczną zespołu Tulia. Reprezentantki Polski zaskoczyły publiczność niecodziennymi, kolorowymi strojami oraz niebanalnymi nakryciami głowy. Wokalistki występują w koronach, a na początku występu mają na sobie cekinowe peleryny i woalki. Więcej o strojach pisaliśmy TUTAJ.

Tulia o strojach na Eurowizję 2019: zależało nam, by występ był spójny w każdym calu

Zapytaliśmy uczestniczki Eurowizji 2019, jak powstał pomysł na ich sceniczną stylizację. Podkreśliły, że wspólnie wymyśliły stoje, w których wystąpią w tegorocznym konkursie.

Pomysł na strój sceniczny zrodził się w trakcie naszych rozmów. Zazwyczaj nasze pomysły powstają podczas burzy mózgów. Tak samo było i w tym przypadku.

Pierwsza próba Tulii w Tel Awiwie | Foto: Thomas Hanses

W dalszej części rozmowy wokalistki zespołu Tulia zdradziły, skąd zaczerpnęły inspirację do stworzenia swoich strojów. Chciały połączyć elementy strojów ludowych z różnych regionów Polski. Efekt premierowo zaprezentowały podczas sobotniej próby.

Chciałyśmy połączyć elementy polskich strojów ludowych oraz narodowych. Inspirowałyśmy się strojem z regionu rzeszowskiego, śląskiego oraz strojem łowickim i krakowskim, które uznawane są za stroje narodowe. Można powiedzieć, że połączone zostały w całość elementy tradycyjnych strojów w nowoczesnej odsłonie, tak jak i nasza współczesna muzyka zawiera elementy folkloru.

Za stroje odpowiada stylistka zespołu Tulia, Mikaela Sandell oraz Sebastian Szarata z firmy „1683 atelier”. Jak zapewniają reprezentantki Polski, ich kreacje są połączeniem „wyczucia smaku i elegancji z jednoczesnym zachowaniem szaleństwa i artystycznego ducha”. W sukniach na Eurowizję 2019 nie brakuje też „polskiego złota Bałtyku”.

Stroje są zdobione między innymi bursztynami, czyli naszym polskim złotem. Nie zabraknie również pięknej biżuterii.

Pierwsza próba Tulii w Tel Awiwie | Foto: Thomas Hanses

Najwięcej emocji po próbach wywołały płaszcze i woalki, w których wokalistki grupy Tulia rozpoczynają swój występ na Eurowizji 2019. W rozmowie z Eurowizja.org wyjaśniły, dlaczego postanowiły wzbogacić swe stylizacje o dość niecodzienne dodatki.

Zależało nam, aby nasz występ był spójny w każdym calu, dlatego kolorystyka kostiumów utrzymana jest w płomiennych, ognistych barwach, co nawiązuje do treści naszej piosenki. Dla urozmaicenia występu pojawimy się w ozdobnych, błyszczących pelerynach i woalkach, które są bardzo efektowne i nadają naszym kostiumom oryginalności oraz stworzą podczas występu pewnego rodzaju historię.

Pierwsza próba Tulii w Tel Awiwie | Foto: Thomas Hanses
Pierwsza próba Tulii w Tel Awiwie | Foto: Thomas Hanses

Na koniec zdradziły, że podczas półfinału Eurowizji 2019 pokażą się na scenie w wyjątkowym makijażu. Ich wygląd sceniczny jest dopracowany w najmniejszych szczegółach!

Pokażemy się również w charakterystycznej, niestandardowej odsłonie makijażu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na występ Polski na Eurowizji 2019. Zespół Tulia z pewnością nie pozostawi widzów obojętnymi!

Eurowizja 2019 – kiedy, gdzie, kto wystąpi?

64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 zostanie rozegrany 14, 16 i 18 maja 2019 roku w Tel Awiwie-Jafie. O wygraną zawalczą reprezentacje z 41 krajów, w tym z Polski, którą reprezentuje zespół Tulia z piosenką Fire of Love (Pali się). Więcej o konkursowym utworze pisaliśmy TUTAJ.

Grupę Tulia tworzą: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Dominika Siepka. Ich wybór na reprezentantki Polski w konkursie odbił się sporym echem w mediach. Więcej o reakcji mediów pisaliśmy TUTAJ. Zespół wystąpi jako czwarty w kolejności w pierwszym półfinale Eurowizji 2019, który odbędzie się 14 maja.

źródło: własne; fot. Thomas Hanses/EBU (eurovision.tv)