Turecki artysta Serhat wystąpi w roli reprezentanta San Marino w Sztokholmie.

Choć Turcji nie ma na Eurowizji już od 4 lat, to w tym roku jej obecność zostanie wyraźnie zaznaczona. Nadawca z San Marino ogłosił właśnie, że siódmym reprezentantem tego maleńkiego kraju zostanie Serhat Hacıpaşalıoğlu, 51 letni turecki wokalista o niemałym doświadczeniu scenicznym.

Serhat karierę w show biznesie rozpoczął w 1994 roku, jako prowadzący jeden z popularniejszych ówcześnie teleturniejów. Pierwszy singiel wydał natomiast w 1997 roku. Na swoim koncie ma wiele udanych kolaboracji z artystami zagranicznymi. Jego największym hitem jest Je M’Adore, któremy udało się dostać do top10 list przebojów w Niemczech, Szwajcarii czy Francji.

Artysta podkreślił podczas konferencji prasowej, że taka okazja to dla niego wielki zaszczyt, a Eurowizja jest dla każdego artysty największą platformą, za pośrednictwem której można pokazać swoją twórczość widzom.

Jest to kolejny z rzędu, po wyborze Kamilli Ismailovej na dziecięcą Eurowizję, zagraniczny reprezentant San Marino. Czy diaspora turecka i azerska pomoże w osiągnięciu drugiego awansu?

Utwór konkursowy zostanie zaprezentowany w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nie podano do informacji, czy będzie on w wersji angielskiej czy też włoskiej.

 

2 KOMENTARZE

  1. Moralnie – nie podoba mi się coś takiego! Tzn. to, że jakiś kraj liczy na głosy emigracji… Ale kogo obchodzi jakaś moralność – zwłaszcza w dzisiejszych czasach! :] Ok, jest retro – jest spoko 🙂 , zobaczymy, co San Marino wespół z Turcją wymyśli na tegoroczną Eurowizję! 🙂