Będzie sensacyjny powrót na Eurowizję dla Dzieci? Kiedy poznamy reprezentanta Polski?

Według najnowszych informacji zdobytych przez portal WirtualneMedia.pl, Telewizja Polska zdecydowała się na powrót do Eurowizji dla Dzieci po wieloletniej przerwie, co oznacza, że nasz kraj będzie miał reprezentanta na Malcie, bo to tam, 20 listopada zaplanowano finał 14. edycji tego konkursu. Nasz kraj tylko dwukrotnie brał udział w Eurowizji dla Dzieci, miało to miejsce w latach 2003-2004. Później nadawca zrezygnował z imprezy, najpewniej z powodu fatalnych wyników – dwa razy zajęliśmy ostatnie miejsce, zdobywając zawsze tylko po 3 punkty. Powrót Polski to znaczące wydarzenie dla Europejskiej Unii Nadawców, która promuje ideę Eurowizji dla Dzieci wśród wszystkich nadawców. TVP staje się tym samym rekordzistą w kwestii długości przerwy między startami w tym konkursie.

O powrocie Polski na JESC mówiło się już w czerwcu, szybko też pojawiły się całkowicie wymyślone plotki, że to Alan Krupa, syn Edyty Górniak, będzie reprezentował Polskę na Malcie. Wszystkich zaniepokojonych tymi doniesieniami uspokajamy – TVP ma zorganizować preselekcje narodowe i powierzyć wybór reprezentanta telewidzom. Finał ma się odbyć na początku października, mówi się o drugiej środzie miesiąca. Portal WirtualneMedia.pl sugeruje, że do powrotu Polski na JESC skłoniła Telewizję Polską ogromna popularność Eurowizji w naszym kraju oraz wielki sukces Michała Szpaka, który podczas „dorosłego” konkursu zajął wysokie, 8. miejsce, zdobywając trzecie miejsce w rankingu telewidzów.

Więcej szczegółów na temat udziału Polski i preselekcji narodowych poznamy zapewne, gdy TVP i portal JuniorEurovision.tv oficjalnie potwierdzą te informacje. Polska byłaby 12. krajem tegorocznej imprezy. Aktualnie znamy już reprezentantów Albanii, Bułgarii, Macedonii, Malty i Holandii. Czekamy na rozstrzygnięcia we Włoszech, na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, w Armenii i Irlandii. Słowenia i San Marino w tym roku rezygnują z udziału w Eurowizji dla Dzieci.

Rok temu konkurs wygrała przedstawicielka Malty – Destiny – wykonując utwór Not My Soul. Eurowizja dla Dzieci odbędzie się pod koniec listopada na terenie Śródziemnomorskiego Centrum Konferencyjnego w stolicy Malty. Na razie nie znamy nazwisk prowadzących show, ale często wspomina się o prezenterze Benie Camille, który w tym roku prowadził preselekcje narodowe przed „dorosłą” Eurowizją oraz przekazywał punkty jurorskie w trakcie finału w Sztokholmie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl, JuniorEurovision.tv, inf. własne, fot.:  TVP.pl

1 KOMENTARZ

  1. Widać, że TVP ma sporo kasy, skoro wraca na ten raczej mało popularny konkurs 🙂 . No tak, przecież chyba wkrótce abonament ma być doliczany do rachunku za prąd, czyli zapłacą nawet ci, co nie mają w ogóle telewizora… :] 🙂 (w czasach Internetu to wcale już nie jest takie dziwne, jak mogłoby się wydawać 🙂 ). Ok, pod względem czysto muzycznym w sumie jest mi to obojętne… Dziecięca muzyka nie interesuje mnie (ale zeszłoroczna zwycięska piosenka z Malty akurat jest świetna!). No ale jeśli oni w TVP liczą na jakąś wielką oglądalność, to mogą się zdziwić. Popularność Michała Szpaka i ogólnie dorosłej Eurowizji może jednak nie wystarczyć. No ok, kto nie spróbuje, ten się nie dowie 🙂 . No chyba, że wyślą kogoś z tych popularnych dziecięcych programów muzycznych (ale wtedy byłaby też promocja konkurencyjnej stacji tv 🙂 ) albo rzeczywiście syna Edyty Górniak 🙂 .