Decyzją jurorów i telewidzów Francję w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentować będzie zespół Twin Twin – zdobył on najwyższą notę od widzów i jurorów. 

Wiele spekulacji wywołały tegoroczne francuskie preselekcje. Przypominamy, że po wielu latach wyborów wewnetrznych, stacja France 3 postanowiła oddać telewidzom połowę odpowiedzialności za wybór reprezentanta na  Eurowizję. Selekcje trwały ponad miesiąc. Przez niespełna 2 miesiące francuski publiczny nadawca emitował kilka razy dziennie specjalne bloki tematyczne dotyczące finalistów, historii konkursu oraz francuskich startów. Konkurs Piosenki Eurowizji ponownie stał się często omawiany w niemal wszystkich francuskich mediach.

Dzisiaj podczas programu Les Chansons D’Abord, którego gospodynią jest Natasha St. Pier (ESC 2001) zostały ogłoszone wyniki głosowania jurorów oraz telewidzów. 1. miejsce zajął zespół Twin Twin, który w Kopenhadze wykona utwór Moustache. Druga była Joanna, natomiast ostatnie miejsce zajęło trio z zespołu Destan.

Kim są muzycy Twin Twin? W skład zespołu wchodzą bliźniacy Lorent IDIR i François Djemel oraz Patrick Biyik. Grupa została założona w 2009 roku. Do tej pory zagrali ponad 200 koncertów. Ich pierwszy album Vive La Vie został wydany w 2013 roku. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza slamu, rapu, rocka i electro. Czy Moustache odniesie sukces w Kopenhadze?

Źródło i zdjęcie: france3.fr

3 KOMENTARZE

  1. Francuzi lubią taką muzykę a chyba o to chodzi, żeby wysyłali to, czego słuchają 😉 więc nie dziwi mnie wybranie tego akurat utworu.
    Według mnie, ta piosenka ku zaskoczeniu niektórych może trochę namieszać. Co prawda wygrać raczej nie wygra, ale jest wesoła i przyjemna i trochę z tych małych punkcików mogą uzbierać 😀
    Trzymam za Francję kciuki, jak co roku 🙂 powiedział bym, że mają porównywalne szanse jak my, jeśli uda nam się wejść do finału na co mam wielką nadzieję. Zależy jeszcze od tego jak zaprezentują się na scenie.

  2. No to nam się szykuje eurowizja – piosenka o serniku z Białorusi, o pieczeniu ciasta z Łotwy, a teraz o wąsach z Francji… Do tego nasze „My Słowianie” i w trakcie eurowizji można śmiało przygotowywać kiełbaski, flaszkę i urządzać konkretną domówkę 😀
    A tak trochę bardziej na serio – sama piosenka wpada w ucho ale żeby wysyłać „Moustache” zamiast „Ma Liberté” Joanny to jest delikatnie mówiąc dziwne. Zaczynam się przekonywać to tego że Donatan i Cleo wpasowali się w klimat tegorocznej eurowizji i kto wie może daleko zajdą.

  3. Ciężko powiedzieć, co to będzie z tym utworem :). W końcu przekonałem się do Joanny, a tu proszę, jaka niespodzianka :). Może być różnie. Takie jakieś to średnie (lub trochę lepsze, niż średnie). Niech będzie, że dosyć sympatyczne, ale bez rewelacji. W sam raz na jakąś imprezkę (i to taką porządnie zakrapianą), ale tak do słuchania to już mi się znudziła. Myślę, że może być w finale albo bardzo nisko, albo co najwyżej około miejsca 10 maksimum.