Czołówka zeszłorocznego Eurovizjos w tegorocznej stawce na Litwie!

Telewizja LRT ogłosiła listę uczestników mających wziąć udział w tegorocznych selekcjach Eurovizjos 2015, które odbywać się będą między 3 stycznia a 21 lutego. Oto szczęśliwa 12. oraz piosenki które zaśpiewają w pierwszym odcinku:

1. Liepa Mondeikaite – Get Lucky
2. Neringa Šiaudikyte – Locked Out of Heaven
3. Edgaras Lubys – What a Wonderful World
4. Vilija Pilibaityte (Mia) – Chandelier
5. Vaidas Baumila – Only Love Can Hurt Like This
6. Monika Linkyte – Queen of the Night
7. Reda Striškaite – Only Teardrops
8. Milita Daikeryte – If I WeBoy
9. Jurgis Bruzga – Let’s Get Loud
10. Wilma La – Here I Go Again
11. Tadas Juodsnukis – Hallelujah
12. Rolikai – Set Fire to the Rain

W pierwszym odcinku uczestnicy zaśpiewają zagraniczne hity (jedna uczestniczka wykona zwycięską eurowizyjną piosenkę), w drugim odcinku zaś przeboje litewskie. Wtedy dopiero dojdzie do eliminacji pierwszych kandydatów na reprezentantów Litwy.

Co ciekawe, w stawce znaleźli się zdobywcy miejsc 2-4 zeszłorocznych selekcji, czyli odpowiednio Mia, Vaidas Baumila oraz Monika Linkyte. Ta  ostatnia była nawet posądzana o układy z jednym z jurorów. Czy ktoś z tej trójki wykorzysta powtórną szansę na wygranie selekcji? Przekonamy się w lutym. Przypomnijmy, że wybór piosenki będzie prowadzony równolegle do wybory wokalisty, przy czym selekcja utworu odbywać będzie się głównie drogą internetową.

Poprzednią reprezentantką Litwy była Vilija Mataciunaite. Mimo rozbieżnej selekcji artysty oraz utworu, udało się jej pojechać do Kopenhagi z piosenką własnego autorstwa, Attention. Niestety, nie udało jej się awansować do finału. Oto jej występ z finału selekcji.

Źródło: wiwibloggs.com, wikipedia.org    Foto: 15min.lt