Formacja Highway wykona „The Real Thing” podczas Eurowizji 2016. Jak brzmi ten utwór i w jaki sposób będzie zaprezentowany? Sprawdźcie!

Dziś o 20:00 telewizja czarnogórska RTCG wyemituje 45-minutowy program „U susret Eurosongu (Na spotkanie z Eurowizją)” w którym odbędzie się oficjalna premiera piosenki „The Real Thing” kwartetu Highway, który został wewnętrznie wybrany na reprezentanta Czarnogóry. Utwór zostanie zaprezentowany w teledysku, który powstał w studiu Depo w Belgradzie. Niestety plany nagrywania klipu w Kotorze nie mogły zostać zrealizowane ze względu na złą pogodę. W trakcie programu obejrzymy też kulisy tworzenia teledysku.

UPDATE: Piosenka została już opublikowana i posłuchać jej można poniżej:

Gośćmi dzisiejszego programu będą Knez (Czarnogóra 2015), Deen i Dalal (Bośnia 2016) oraz (chociaż jeszcze nie zostało to na 100% potwierdzone) Eneda Tarifa (Albania 2016). Premiera odbędzie się w hotelu Splendid w miejscowości Becici i będzie transmitowana na żywo przez RTCG oraz w Internecie – TUTAJ i na Eurovision.tv

Czarnogóra startuje w pierwszym półfinale Eurowizji 2016. W ostatnich dwóch latach wystawiała na konkurs ballady oparte na muzyce etno-folk, co dawało awans do finału. Czy tym razem też uda się osiągnąć sukces? Przypomnijmy sobie ubiegłorocznego reprezentanta kraju:

Źródło: RTCG.me, fot.: Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Na ogół Czarnogóra wysyłała utwory z elementami folkowymi, które notabene bardzo lubiłam. Wciąż słucham Kneza, co nie oznacza, że tegoroczna propozycja mi się nie podoba. Wręcz przeciwnie. Znajduje się bardzo wysoko w moim prywatnym rankingu. Uwielbiam mocniejsze uderzenia. Swoją drogą żałuję, że z Łotwy nie pojedzie Catalepsia.

  2. Świetne! Bardzo mocne uderzenie, z odrobiną elektroniki (np. dubstepu). Trochę przypominają mi się klimaty zespołu Modestep z Wielkiej Brytanii. Nie ma Modestep na Eurowizji, jest to 🙂 . Kompletnie się nie spodziewałem takiej piosenki po Czarnogórze! Myślałem, że to będzie jakiś zwykły pop-rock, albo coś takiego – a tu proszę 🙂 . Być może ten kawałek zostanie jednym z moich faworytów!