Właśnie zakończyła się 4. edycja Vidbira. W sobotnim finale zwyciężyła faworytka fanów MARUV. KAZKA dopiero trzecia. Faworytem jury został żeński band Freedom Jazz, który zajął ostatecznie 2. miejsce.

Śladami preselekcji: ukraiński miszmasz, czyli patriotyzm i labadziary

O zwycięstwie MARUV zdecydowały głosy jury (Jamala, Andryj Danyłko oraz Yevhen Filatov) oraz telewidzowie w stosunku 50:50. Oto jak przydzielono głosy:

Pozycja startowa Artysta Piosenka Jury Telewidzowie Razem Miejsce
1 Freedom Jazz Cupidon 6 4 10 2
2 Yuko Galyna guliala 4 1 5 5
3 Maruv Siren Song 5 6 11 1
4 Brunettes Shoot Blondes Houston 2 3 5 4
5 Kazka Apart 3 5 8 3
6 Anna Maria My Road 1 2 3 6

 

Podczas finału usłyszeliśmy reprezentanta Francji Bilala Hassaniego, który wykonał swoją konkursową piosenkę Roi.

Po prezentacji wyników jury na scenie wystąpiła zwyciężczyni ESC z 2016 roku Jamala, która zaprezentowała swój nowy singiel Solo.

Kim jest MARUV?

MARUV, a właściwie Anna Korsun, to 26-letnia piosenkarka i kompozytorka pochodząca z Kijowa. W 2013 roku  artystka stworzyła grupę The Pringlez, który tworzył muzykę w stylu pop-rock. Jednym z ich większych osiągnięć było zdobycie pierwszego miejsca w konkursie „Pepsi Stars of Now”. Na początku 2017 r. Anna zdecydowała przenieść zespół do Kijowa, zmieniając nazwę, repertuar i kierunek muzyczny. Dotychczas pod zmienioną nazwą MARUV wydała dwa albumy studyjne oraz 7 singli – najpopularniejszy to Drunk Groove, nagrany razem z Boosinem. Utwór zdobył dotychczas 88 milionów wyświetleń na Youtubie.

Finałowy występ MARUV

Ukrainę usłyszymy w 1. półfinale, w 2. połowie, 14 maja – wówczas wystąpi również Polska.

Źródło: stb:ua, zdjęcie: tv.ua