Już dziś wieczorem o 18:00 na Ukrainie finał krajowych selekcji w Kijowie. Sześciu artystów wystąpi na scenie i dołoży wszelkich starań, aby zaskoczyć doświadczone jury oraz cały kraj.

Wszyscy artyści są bardzo popularni na Ukrainie i mają wsparcie przez wielu fanów. Oglądaj razem z nami i zobacz kogo Ukraina wyśle na scenę w Sztokholmie!

Zobacz zapowiedź dzisiejszego finału:

Transmisja dostępna w serwisie YouTube od godz. 18:00 – TUTAJ

Po dwóch ekscytujących półfinałach na Ukrainie, sześciu artystów zostało wybranych do dzisiejszego finału przez profesjonalne jury i głosy telewidzów:

  • Jamala – 1944
  • The Hardkiss – Helpless
  • Brunettes Shoot Blondes – Every Monday
  • NeAngely (NuAngels) – Higher
  • Pur:Pur – We Do Change
  • SunSay – Love Manifest

W dzisiejszym finale zwycięzca zostanie wybrany w drodze wspólnej decyzji głosów telewidzów i głosów jury (50/50). Profesjonalne jury składa się z Andrei Danilko znanym jako Verka Serduchka (ukraiński uczestnik Konkursu Piosenki Eurowizji w 2007r.), Ruslana, która przyniosła Ukrainie zwycięstwo z jej piosenką „Wild Dances” w 2004 roku oraz Konstantin Meladze, słynny producent i kompozytor. Pokaz poprowadzi Dimitri Tankovich i Aleksander Pedan którzy już się świetną robotę w tegorocznych półfinałach.

W przypadku remisu pomiędzy dwoma konkurentami, artysta z największą liczbą punktów z publiczności otrzyma bilet do Sztokholmu.

Przypomnijmy występy dzisiejszych uczestników:

https://www.youtube.com/watch?v=gdQLJoeClO4

Źródło: eurovision.tv Zdjęcia: eurovision.tv

3 KOMENTARZE

  1. Zapoznałem się już ze wszystkimi sześcioma finałowymi utworami (uzupełniłem brakujące) no i muszę powiedzieć, że poziom jest wysoki (o wiele lepszy, niż np. w Polsce, czy w wielu krajach, które do tej pory miały już preselekcje w tym roku). Z żadną z tych piosenek nie byłoby wstydu na Eurowizji. No ale moją główną faworytką jest Jamala, a jeśli jednak nie ona (bo przecież w preselekcjach różnych krajów zdarzają się różne niespodzianki), to chciałbym, aby na ESC pojechali The Hardkiss lub NuAngels. A tak nawiasem mówiąc… pani z Pur:Pur mogłaby zdjąć ten siatkowy kosz z głowy, bo odwraca uwagę od całkiem dobrej piosenki… 🙂 Tak, wiem, to Eurowizja, no ale bez przesady 🙂 .