NTU ukraiński nadawca narodowy potwierdził, że Ukraina będzie uczestniczyć w nadchodzącym 2016 roku w Konkursie Piosenki Eurowizji i tym samym Ukraina powróci do konkursu po rocznej nieobecności.

Fani Eurowizji będą bardzo szczęśliwi z powrotu Ukrainy do stawki konkursowej. Format wyboru reprezentanta, jaki Ukraina będzie używać, aby zaznaczyć swoją pozycję w konkursie w Sztokholmie zostanie ujawniony w późniejszym czasie. Jest więcej niż prawdopodobne że, kraj zdecyduje się na krajowe preselekcje, aby wybrać swojego reprezentanta do Sztokholmu.

Termin zgłoszeń dla krajów, które chcą wziąć udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku był do 15 września, następnie państwa kandydujące mają okres karencji do 10 października, aby zdecydować ostatecznie o swoim uczestnictwie, bez groźby kary finansowej.

Ukraina po raz ostatni startowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku, kiedy to Maria Yaremchuk zajęła 6. miejsce w wielkim finale w Kopenhadze z utworem „Tick tock”.

Ukraina zadebiutowała na Eurowizji w 2003 roku, wygrała konkurs jeden raz w 2004 roku, gdzie reprezentantką była Ruslana z piosenką „Wild Dances”. W 2005 roku Ukraina zaprosiła Europę do Kijowa i tam zorganizowała konkurs.

Ukraina jest jednym z najlepiej sobie radzących krajów w konkursie, kwalifikuje się do finału co roku od debiutu i posiada dobre wyniki w konkursie.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2016 planowany jest w dniach 10, 12 i 14 maja w Globe Arena w Sztokholmie w Szwecji.

źródło: esctoday.com fot.: esctoday.com

1 KOMENTARZ