Przed nami pierwsza w tym roku odsłona Vidbiru, czyli ukraińskich selekcji. To już czwarta edycja formatu, który przyciąga nie tylko znanych artystów, ale także miliony widzów przed telewizory. Kogo tym razem zobaczymy na scenie w Kijowie?

Vidbir 2019: poznajcie uczestników 1. półfinału!

W pierwszym półfinale usłyszymy ośmioro wykonawców i ich utwory, z którymi powalczą o reprezentowanie Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji:

  1. The Hypnotunez Hey
  2. LETAY Myla moya
  3. Vera Kekelia Wow!
  4. TseSho Hate
  5. Yuka Galyna guliala
  6. MARUV Siren Song
  7. Brunettes Shoot Blondes Houston
  8. BAHROMA  Nazavzhdy-Navsegda

Do finału awansuje troje z największą liczbą punktów. O wyborze zdecyduje jury w składzie: Andrij Danyłko, znany także jako Wierka Serdiuczka (ESC 2007), Dżamała (ESC 2016) oraz Ewhenyj Fyłatow, piosenkarz i producent, twórca m.in. zespołu Onuka (ESC interval act 2017); a także publiczność, która swoje głosy będzie mogła oddać za pomocą połączeń telefonicznych, SMS-ów lub korzystając ze specjalnej aplikacji mobilnej.

Pierwszy półfinał Vidbiru rozpocznie się już w sobotę o godz. 18:00 czasu polskiego. Transmisję będziecie mogli śledzić w internecie – na oficjalnej stronie ukraińskiego nadawcy, na kanale UA:PBC w serwisie YouTube oraz na profilu na Facebooku.

Źródła: www.suspilne.media, opracowania własne