Sezon preselekcji do ESC 2014 został otwarty. Jako pierwsza swojego reprezentanta wybrała Ukraina. Do Kopenhagi pojedzie Maria Yaremchuk.

Maria Yaremchuk zaśpiewa w Kopenhadze utwór „Tick-Tock”. Maria ukończyła Kijowską Akademię Sztuki Estradowej i Cyrkowej oraz Czernowiecki Uniwersytet Narodowy. Jest jedną z finalistek 2. edycji ukraińskiego „The Voice”. W prywatnym czasie lubi gotować, jej ulubionym pisarzem jest Erich Maria Remark. Ulubiony taniec Marii to salsa, a styl ubierania się… piżama.

W programie na żywo zaprezentowało swoje utwory 20 wykonawców. W trakcie głosowania wystąpiły ukraińskie gwiazdy. Także te związane z konkursem, zarówno w wersji dziecięcej, jak i tej dla dorosłych. Mogliśmy oglądać m.in. występy Sofiyi Tarasovej (2. miejsce w JESC 2013), Miki Newton (4. miejsce w  ESC 2011) oraz Zlata Ognevich (3. miejsce w ESC 2013). Wybór reprezentanta Ukrainy został dokonany głosami profesjonalnego jury i telewidzów (50:50) . Co ciekawe, z każdego numeru telefonu jest zaliczany tylko jeden głos. Swój głos w specjalnym głosowaniu mogły oddać też ukraińskie media.

Jak podoba Was się wybór Ukrainy?

Źródło: NTU, eurovision.tv, newwavestars.music1.ru; fot.: 1tv.com.ua

 

4 KOMENTARZE