W ciągu ostatnich dwóch tygodni poznaliśmy dwóch bezpośrednich finalistów: grupę Softengine oraz Hannę Sky. Dzisiaj dowiemy się kto do nich dołączy.

W półfinale wystąpi ośmiu uczestników, którzy zajęli miejsca 2-5 w poszczegółnych półfinałach. O tym kto znajdzie się w finale zadecydują wyłącznie widzowie. Prawdopodobnie nie poznamy zwycięzcy dziejszych zmagań, co zwiększy niepewność w finale co do potencjalnego laureata UMK 2014. Z dzisiejszej ósemki tylko 2 wykonawców nie znajdzie się w przyszłogtygodniowym finale.

Dzisiaj wystąpią:

1. MadCraft – Shining Bright 

2. Hukka ja Mama – Selja

3. Lauri Mikkola – Going Down

4. Jasmin Michaela – Kertakäyttösydän

5. Dennis Fagerström – My Little Honey Bee

6. MIAU – God/Drug

7. Mikko Pohjola – Sängyn reunalla

8. Clarissa feat. Josh Standing – Top of The World

 

Gościem specjalnym będzie jeden z jurorów – Toni Wirtanen, który wystąpi z raperem Brändi.

 

Transmisja UMK rozpoczyna się o 19:30 relacją z zza kulis (UMKplus). Właściwe show rozpoczyna się o 20 i będzie można je śledzić TUTAJ lub TUTAJ. Planowany koniec show o 21:30.

 

Kto dzisiaj może pożegnać się z UMK ?

Pomimo braku głosowania jury na tym etapie selekcji, można przyjąć, że widzowie tak jak w półfinałach będą mniej lub bardziej sugerować się opiniami jury. W półfinałach najmniej głosów otrzymali Dennis oraz zespół Madcraft. Nie należy wykluczać, że wyeliminowana zostanie grupa MIAU, która również sie spotkała się z dużą przychylnością dwa tygodnie temu.

 

UPDATE: Decyzją widzów Jasmin Michaela Dennis Fagerström zostali weliminowani z UMK. Pozostałą szóstkę zobaczymy w przyszłotygodniowym finale.

 

Źródło: YLE