Unser Lied für Rotterdam: kto będzie reprezentował Niemcy na Eurowizji 2020?

Dziś wieczorem o 21:30 w trakcie programu Unser Lied für Rotterdam poznamy reprezentanta Niemiec na Eurowizji. Show zostanie wcześniej nagrane w Hamburgu i następnie wyemitowane w stacji ONE. Kim są potencjalni następcy zespołu S!sters?

Nadawca NDR powołał ekspertów, aby wybrać niemieckiego artystę i utwór na Eurowizję 2020. Tym samym publiczność jest w tym roku wykluczona z wyboru. Dwa niezależne składy jury zdecydowały o tym, kto wystąpi w barwach Niemiec w Rotterdamie. Pierwsze to eurowizyjne jury złożone ze 100 osób z całego kraju. Drugie to międzynarodowe jury, w skład którego weszło 20 profesjonalnych muzyków. Specjaliści muzyczni zostali wyłonieni spośród byłych członków krajowych jury eurowizyjnych.

Unser Lied für Rotterdam: kiedy i gdzie oglądać?

Niemcy: Unser Lied für Rotterdam już 27 lutego!

Unser Lied für Rotterdam zobaczymy już dziś, 27 lutego, o godz. 21:30 na antenie ONE. Transmisję w internecie będzie można śledzić TUTAJ.

Kto wystąpi w programie?

Gospodarzem Unser Lied für Rotterdam będzie Barbara Schöneberger. W trakcie programu pojawią się także goście specjalni:

Kto będzie reprezentował Niemcy na Eurowizji 2020?

Na giełdzie nazwisk są m.in.: Aly Ryan, uczestniczka zeszłorocznych selekcji, czy Nico Santos, piosenkarz i autor tekstów pochodzenia hiszpańskiego. Możemy spodziewać się ogłoszenia Helene Fischer, piosenkarki z 15-letnim doświadczeniem scenicznym, laureatki wielu nagród w kraju, rzeczniczki jury niemieckiego podczas Eurowizji 2014. Brany pod uwagę jest także Daniel Schuhmacher, zwycięzca szóstej edycji talent-show Deutschland sucht den Superstar. Istnieją też pogłoski, że Marie Reim, Alli Neumann, Benjamin Dolic albo Benedikt Köstler będą reprezentować Niemcy na Eurowizji 2020.

Niemcy: historia selekcji 

W historii startów Niemcy wskazywali wewnętrznie kandydatów na Eurowizję tylko jedenaście razy. Miało to miejsce w latach: 1959, 1966-1968, 1974, 1977, 1993-1995, 2009 oraz 2016. Jak pamiętamy, w 2016 roku wewnętrznie wybrano Xaviera Naidoo. Decyzja nadawcy wywołała ostrą krytykę wśród ludności niemieckiej, ponieważ piosenkarz miał rzekomo bronić poglądów antysemickich, nacjonalistycznych i homofobicznych. Po dwóch dniach NDR zmienił zdanie. Efektem zamieszania była organizacja selekcji Unser Lied für Stockholm, które wygrała Jamie-Lee Kriewitz z piosenką Ghost. W Sztokholmie zajęła ostatnie, 26. miejsce z dorobkiem 11 punktów.

Źródła: Eurovision.de, ESC Kompakt, Facebook, Twitter, Instagram

Exit mobile version