Dzisiaj poznamy cały skład finałowy fińskich preselekcji Uuden Musiikin Kilpailu. Kto znadzie się w finale? 

Przed nami 3. półfinał UMK 2016. Do tej pory w finale znajduje się 6 uczestników: Saara Aalto, Stella Christine, Eini, Mikael Saari, Annica Milán i Kimmo Blom oraz Cristal Snow. Dzisiaj o 20 rozpoczynają się kolejne zmagania. Kto do nich dołączy?

Transmisję z półfinału będzie można śledzić TUTAJ.

W tym tygodniu wraca w roli gospodarza Krista Siegfrids, która w zeszłą sobotę zajęła 5. miejsce w półfinale Melodifestivalen. Ciekawe czy spotka się skąśliwymi komentarzami od drugiego prowadzącego Roope Salmiena?

W tym półfinale wystąpią:

Zapoznaj się z sylwetkami oraz propozycjami uczestników 3. półfinału TUTAJ.

  1. Lieminen – Pehmeiden arvojen vaalijat
  2. Tuuli Okkonen – Don’t wake me up
  3. Gušani Brothers – Poom poom
  4. Barbe-Q-Barbies – Let me out
  5. Pietarin Spektaakkeli – Liian kuuma
  6. Sandhja – Sing it away

https://www.instagram.com/p/BCAI2-oPf77/

https://www.instagram.com/p/BB7dWi6jSZT/

 

Gościem specjalnym półfinału będzie popularna i nagradzana wokalistka Chisu. Chisu to jedna z najlepiej sprzedających się artystek w Finlandii. Do tej pory wydała 5 albumów, z których każdy znalazł się w czołówce najlepiej sprzeających się płyt.

 

Kto może awansować do finału? 

W przeciwieństwie do poprzedniego półfinału, ten może nas dosyć zaskoczyć wynikami. W typowaniach fanów oraz bukmacherów wszystko wskazuje, że Sandhja oraz Barbe-Q-Barbies powinny awansować do finału. Trzecia miejsce finałowe jest dużo mniej przewidywalne. Fińscy fani wskazują na Gušani Brothers, a na międzynarodowych stronach fanów Eurowizji prym wiedzie Tuuli Okkonen. Warto wspomnieć, że podczas prezentacji teledysków (tydzień przed 1. półfinałem) 2. miejsce zajęła formacja Pietarin Spektaakkeli. Gdyby tamte wyniki decydowały w finale znalazłby się także Limienen oraz Sandhja. Ta ostatnia ma największą liczbę przesłuchań ze wszystkich dzisiejszych półfinalistów na platformie Spotify.

UPDATE

Do finału przeszły następujące propozycje:

https://www.youtube.com/watch?v=ck3a3L36jkU

https://www.youtube.com/watch?v=nrFtwzhN0y8

https://www.youtube.com/watch?v=CbZTcU2vgaA

 

Polecamy też interval act w wykonaniu Chisu oraz jej wersję legendarnego Tipi-tii (Finlandia 1962).

 

Źródło: YLE, ilkar.blogspot.com, esctstats, wiwibloggs, Spotify

3 KOMENTARZE

  1. Awansowały 2 dobre piosenki (Let Me Out i Sing It Away) oraz jedna słabsza i trochę przynudnawa (Don`t Wake Me Up). Mam nadzieję, że rockowa grupa Barbe-Q-Barbies wygra fiński finał i to właśnie ona wystąpi na Eurowizji:)

  2. A kogo to obchodzi, czy Krista spotka się „skąśliwymi” komentarzami… zrobiła, jak zrobiła, no i tyle. Tak ogólnie, to ja bym jej nie dopuścił do prowadzenia fińskich preselekcji, w tej konkretnej sytuacji. Albo, nie powinna startować w MF. Jakby to wyglądało, gdyby tam wygrała? Tu, prowadzę fińskie preselekcje, ale na Eurowizji reprezentuję inny kraj? Nie wyglądałoby to zbyt fajnie…zwłaszcza chyba dla Finów

  3. W dzisiejszym półfinale występuje zespół, który moim zdaniem powinien zostać tegorocznym reprezentantem Finlandii. Barbe-Q-Barbies odkryłam za sprawą Youtube na początku roku i jestem pod wrażeniem dziewczyn. Słuchając ich utworów, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że to fińska wersja Bladych Loków:)