Zbliża się 2. półfinał Uuden Musiikin Kilpailu. W tym półfinale jest aż 3 faworytów do zwycięstwa. Kto powalczy tym razem?

Ten półfinał będzie miał specjalny charakter ze względu na to, że Krista Siegfrids, która jest współprowadzącą bierze udział w szwedzkim Melodifestivalen. Według ostatnich doniesień, jednak ujrzymy wokalistkę także prowadzącą, dzięki czemu Roope Salminen nie zostanie sam na placu boju.

1. Attention 2 – Ready for the show (Henna Helasvuo, Lasse Turunen)

Attention 2, czyli 15-letnie bliźniaczki Nina i Anni to zagorzałe fanki Eurowizji.  Zamiast oglądać Konkurs na kanapie, postanowiły spróbować swoich własnych sił. Ich energia porównywana jest do irlandzkiego Jedward. Piosenkę napisali im członkowie grupy Pihka ja Myrsky (UMK 2015).

2. Cristal Snow – Love is blind (Cristal Snow, Jimi Constantine, Samuel Kovanko)

Kontrowersyjny Cristal Snow postanowił porzucić makijaż i maski na rzecz poważniejszego stylu.  Wokalista powraca do fińskich preselekcji po 8 latach. W 2008 roku zajął 3. miejsce z utworem Cant’ save me. Od tamtego czasu wydał dwa albumy, przy czym jeden przy pomocy popularnej Chisu. Od tamtego czasu zajmował się konferansjerką radiową, parodiami, a nawet komentowaniem Konkurs Eurowizji. Wideo do propozycji z UMK 2016 spotkało się z wieloma dyskusjami w fińskiej prasie.

3. Annica Milán i Kimmo Blom – Good enough ( Michael James Down, Primoz Poglajen, Jonas Gladnikoff, Matthew Ker, Niklas Hast)

Pamiętacie Angelo De Nile z UMK 2015? To jest Kimmo Blom. Boys of the band z preselekcji w 2010 roku pewnie nie pamiętacie? Ale to też Kimmo Blom. Razem z  Annicą Milán brali udział w The Voice of Finland trzy lata temu. Tak też zaczęła się ich zawodowa i uczuciowa znajomość. Teraz chcą razem pojechać na Eurowizję.

4. Rafaela Truda – Rise up (Kalle Mäkipelto, Olli-Matti Kalliosaari, Rafaela Truda)

Urodzona w Macedonii Rafaela – piosenkarka, raperka i tancerka. Ta nowa twarz na fińskim rynku uwielbia Eurowizję. Jej teledysk nawiązuje to znanych dzieł malarskich (czy potraficie rozpoznać jakich?). Sama piosenka została określona w prasie jako kopia przeboju Ariany Grande – Problem.

5. Ylona – Blazing fire (Tero Kaikkonen, Jaakko Salovaara, Ylona)

22-letnia Ylona, czyli Ilona Savolainen, to nieznana to tej pory wokalistka. Młoda artystka podjęła studia muzyczne i zdobywała doświadczenie uczestnicząc w nagraniach różnych zespołów.

6. Mikael Saari – On it goes (Mikael Saari, Kai Poutanen)

Mikael Saari to pochodzący z Lahti wokalista i autor piosenek. Do tej pory występował w przedstawieniach muzycznych i musicalach.  W 2013 roku Mikael zajął 2. miejsce z piosenką We should be through w fińskich selekcjach. Spora część fanów długo opłakiwała brak jego zwycięstwa trzy lata temu. Jak sam żartuje, w tym roku Krista Siegfrids nie bierze udziału w selekcjach więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł wygrać UMK.

Źródła: YLE, ilkar.blogspot.co, Iltalehti

1 KOMENTARZ