W centrum prasowym mieliśmy przyjemność spotkać Valentinę Monettę, trzykrotną reprezentantkę San Marino w Konkursie Piosenki Eurowizji. Artystkę zapytaliśmy m.in. o jej wspomnienia związane ze wszystkimi trzema występami w widowisku oraz pracę nad ostatnią płytą.

Valentina Monetta jest trzykrotną reprezentantką San Marino w Konkursie Piosenki Eurowizji, która wystąpiła w widowisku w 2012, 2013 i 2014 roku. Za pierwszym razem brała udział z utworem The Social Network Song, uznawanym za jedną z najgorszych piosenek w całej historii konkursu. Rok później jej propozycja Crisalide była już jednym z faworytów do wygrania 58. Konkursu Piosenki Eurowizji. Ostatecznie odpadła w półfinale, jednak wielu fanów widowiska do dzisiaj powraca z sentymentem do tej propozycji. W ubiegłym roku Monetta została pierwszą w historii przedstawicielką San Marino, która awansowała do finału Konkursu Piosenki Eurowizji, kiedy to reprezentowała lokalnego nadawcę z numerem Maybe.

W rozmowie z naszym redaktorem, Sergiuszem Królakiem, Valentina powspominała każdy ze swoich eurowizyjnych występów, zdradziła, co takiego zmieniło się w ciągu trzech lat oraz jako przebiegały prace nad jej ostatnią płytą zatytułowaną Sensibilità.

Całą rozmowę możecie znaleźć tutaj.

 

1 KOMENTARZ