Viki Gabor poprowadzi Eurowizję Junior 2020? Fot. youtube.com

Viki Gabor idzie jak burza. Po zwycięstwie na Eurowizji Junior w Gliwicach, wydaniu kilku singli i zapowiedzi debiutanckiego albumu, nie wyklucza realizacji kolejnego projektu. Miałaby nim być Eurowizja Junior 2020 w Warszawie. Wokalistka udzieliła wypowiedzi tabloidom dotyczącej tegorocznego konkursu. 

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się już 29 listopada w Warszawie. Wiemy, że konkurs zostanie zorganizowany w studiu specjalnie przystosowanym do realizacji wydarzeń telewizyjnych. Jak podawaliśmy jeszcze w maju, naszym zdaniem widowisko ma szansę mieć miejsce w halach ATM-u lub w Transcolor Studio. Spekuluje się, że będzie to pierwsza Eurowizja Junior, która odbędzie się bez udziału publiczności.

Viki Gabor (Eurowizja Junior 2019) po wygranym konkursie w Gliwicach, fot. N. Młudzik / TVP

Viki Gabor a Eurowizja Junior 2020

W wywiadzie dla portalu Jastrząb Post, Viki Gabor stwierdziła, że Warszawa to dobre miejsce na organizację tegorocznego konkursu. Wokalistka przyznała, że sama miała inne pomysły dotyczące lokalizacji wydarzenia, których jednak nie zdradziła. Tuż po wygranej Viki spekulowano, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie. Ostatecznie wybrano inne miejsce, najprawdopodobniej ze względu na pandemię koronawirusa i fiasko rozmów TVP z miastem.

Viki Gabor skomentowała też plotki dotyczące organizacji konkursu bez udziału publiczności.

Zawsze na Eurowizji jest jakaś fajna energia. Przecież to jest Eurowizja. Zawsze jest magia, zawsze jest moc. Bez czy z publicznością – i tak będzie bardzo fajnie. A co do [kwestii] publiczności: nie jestem w 100% pewna, czy tak będzie. Ja sama nie wiem, jak to wszystko będzie wyglądać.

Eurowizja 2020: Viki Gabor gościem specjalny „Światła dla Europy”, fot. eurovision.tv

Czy Viki Gabor poprowadzi Eurowizję Junior?

Zapytana przez portal Pomponik.pl o plany dotyczące prowadzących konkurs, młoda piosenkarka stwierdziła, że jeszcze nic nie wie o decyzji TVP odnośnie do gospodarzy widowiska. Artystka zdradziła, że szczegóły organizacji wydarzenia są jeszcze ustalane i jest podekscytowana tym, jak konkurs będzie wyglądał. Co ciekawe, Viki Gabor nie wyklucza pójścia szlakiem Roksany Węgiel i poprowadzenia Eurowizji Junior 2020. Przyznała jednak, że byłby to dla niej ogromny wysiłek.

Szczerze powiem, że bardzo bym chciała [poprowadzić konkurs – przyp. red], ale też nie wiem, jak to będzie wyglądać. Będę miała bardzo dużo obowiązków na tej Eurowizji, jak już będę śpiewać i te wszystkie próby… Muszę przemyśleć tę sprawę i zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądać, bo na pewno jest bardzo dużo rzeczy do nauki.