Viki Gabor, Getaway
Viki Gabor prezentuje nowy singiel "Getaway"/fot. materiały prasowe

Viki Gabor śmiało podąża ścieżką wydeptaną wcześniej przez Roksanę Węgiel. Po sukcesie na Eurowizji Junior 2019 z utworem Superhero oraz współpracy z Kayah, czas na nowy singiel. Posłuchaj piosenki Getaway!

Zwycięstwo na Eurowizji Junior 2019 zmieniło życie Viki Gabor. Stacje radiowe niezwykle intensywnie promowały utwór Superhero, który później został wydany również fizycznie. Częściowo dochód ze sprzedaży singla, został przeznaczony na WWF, organizację zajmującą się ochroną środowiska. W efekcie następca debiutanckiego Time doczekał się statusu podwójnej platyny. Niedługo potem młoda artystka wydała utwór Ramię w ramię (duet z Kayah).

Viki Gabor prezentuje singiel Getaway

Z myślą nie tylko o polskich fanach zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 prezentuje singiel Getaway. Kawałek powstał przy współpracy pięciu twórców: Amber Van Day, Fridolin Walcher, Jonas Becker, Marli Harwood, Timofei Crudu.

Pierwszą z nich możecie kojarzyć z utworu WTF, który wyprodukował HUGEL. Fridolin Walcher, znany także jako Freedo, w ostatniej dekadzie współpracował z artystami na całym świecie. Co ciekawe, z karierą producenta wiąże się wątek eurowizyjny. Freedo przygotował dwa numery na płytę Madness Guy’a Sebastiana (Australia 2015), na której znalazł się także eurowizyjny utwór Tonight Again. To on stoi za sukcesem przeboju Zary Larsson Lush Life czy The Chainsmokers Takeaway. W powstanie tego ostatniego kawałka wkład mieli także Jonas Becker i Timofei Crudu. Z kolei Marli Harwood współtworzyła światowej sławy hit Kygo – Stole The Show.

W serwisie TIDAL możemy zobaczyć animowaną okładkę singla. Viki Gabor jest pierwszą artystką z Polski, która otrzymała taką możliwość. Dotychczas animowane okładki można było zobaczyć na profilach The Weeknd, Dua Lipy czy Beyonce. Ponadto Universal umieścił nagranie na liście Global Priorities w ramach swojej akcji promocyjnej Introducing / Ones To Watch. To zapewne pomoże Viki w osiągnięciu sukcesu za granicami Polski!

Szeroko zakrojonej globalnie promocji piosenki Viki Gabor towarzyszy teledysk (dostępny dziś od 15:00), zrealizowany w lutym w Los Angeles, w tej samej lokalizacji gdzie dekadę temu powstał klip do Telephone Lady Gagi i Beyonce. Klip wyreżyserowany przez Dawida Krępskiego jest częścią szerszego projektu, mającego na celu wspieranie młodych artystów w dążeniu do celu. Beneficjentami PUMA Talents w przeszłości byli m.in. Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Kuba Karaś czy Jan-rapowanie.

Viki Gabor – droga na szczyt

Zanim Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior, dała się poznać publiczności w programie The Voice Kids 2. Niespełna 12-letnia wówczas nastolatka dotarła do finału, gdzie premierowo wykonała singiel Time. We wrześniu 2019 roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces, który był metodą selekcji reprezentanta na Eurowizję Junior. W finale otrzymała maksymalną liczbę punktów od widzów i jurorów i to ona wystąpiła w barwach Polski w Gliwicach. Viki Gabor i jej piosenka Superhero od początku typowana była jako jedna z faworytek do zwycięstwa konkursu. 24 listopada zajęła pierwsze miejsce, zdobywając rekordową liczbę punktów (278).

To dzięki Viki Gabor, a także dzięki staraniom Telewizji Polskiej Europejska Unia Nadawców przyznała prawo do organizacji Eurowizji Junior 2020 po raz drugi w Polsce. Póki co nie wiadomo jakie miasto zagości to wydarzenie oraz czy w ogóle Eurowizja Junior 2020 dojdzie do skutku. Może podzielić los tegorocznej Eurowizji.

Eurowizja Junior 2020 – co wiemy do tej pory?

Viki Gabor prezentuje nowy singiel /fot. materiały prasowe