Viki Gabor, Getaway, debiut
Viki Gabor z debiutanckim albumem "Getaway". Premiera już 4 września, fot. materiały prasowe

Viki Gabor nie przestaje zaskakiwać. Zaledwie tydzień po premierze najnowszego singla Forever And A Night, młoda wokalistka zapowiada wydanie płyty. Debiutancki krążek Getaway będzie dostępny w sprzedaży od 4 września.

Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 świętuje dziś 13. urodziny. Z tej okazji sprawiła nie tylko sobie, ale i swoim fanom niezwykły prezent. Wokalistka ogłosiła wydanie debiutanckiego albumu pt. Getaway. Jego premiera już 4 września. 

IV 🙈 IX 🙊 MMXX 🙉

Posted by Viki Gabor on Thursday, July 9, 2020

Viki Gabor z debiutanckim albumem Getaway

Na płycie nie zabraknie singla o tym samym tytule, co debiutancka płyta – Getaway. Przypomnijmy, powstał on przy współpracy pięciu twórców: Amber Van Day, Fridolin Walcher, Jonas Becker, Marli Harwood, Timofei Crudu. Każdy z nich ma na koncie międzynarodowe sukcesy dla takich artystów jak Zara Larsson, The Chainsmoker czy Kygo. Teledysk do utworu zrealizowano w tym samym miejscu w Los Angeles, co przed dekadą klip do utworu Lady Gagi i BeyonceTelephone.

Na deniutanckim krążku Viki Gabor usłyszymy także piosenki, które ukazały się do tej pory, tj. Forever And A Night,  Ramię w Ramię czy Superhero. Jak podaje Universal Music Polska, łączna liczba streamów i wyświetleń klipów do utworów wynosi łącznie ponad 80 milionów. Co ciekawe, dostępna będzie także międzynarodowa wersja krążka zawierająca m.in. ostatni singiel artystki oraz utwór Superhero w języku angielskim. Już teraz możesz zapisać się do pre-save płyty w serwisie Spotify. W przyszłym tygodniu ruszy preorder albumu.

PRZECZYTAJ: Viki Gabor napisała utwór wraz z siostrą!

Viki Gabor, Getaway
Viki Gabor prezentuje nowy singiel „Getaway”/fot. materiały prasowe

Viki Gabor – droga na szczyt

Zanim Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior, dała się poznać publiczności w programie The Voice Kids 2. Niespełna 12-letnia wówczas nastolatka dotarła do finału, gdzie premierowo wykonała singiel Time. We wrześniu 2019 roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces, który był metodą selekcji reprezentanta na Eurowizję Junior. W finale otrzymała maksymalną liczbę punktów od widzów i jurorów i to ona wystąpiła w barwach Polski w Gliwicach. Viki i jej piosenka Superhero od początku typowana była jako jedna z faworytek do zwycięstwa konkursu. 24 listopada zajęła pierwsze miejsce, zdobywając rekordową liczbę punktów (278).

To dzięki Viki, a także dzięki Telewizji Polskiej Europejska Unia Nadawców przyznała prawo do organizacji Eurowizji Junior 2020 po raz drugi w Polsce. Konkurs odbędzie się 29 listopada w Warszawie, a reprezentanta Polski wyłoni ponownie Szansa na Sukces.

Eurowizja Junior: Viki Gabor, zwyciężczyni konkursu, fot. Krzysztof Stefaniak