Viki Gabor, Roxie, AniKa, 4Dreamers, Damian Kordas - nominowani w plebiscycie Nickelodeon Kids' Choice Awards 2020, fot. Instagram.com/nickelodeonpolska

Jak co roku widzowie stacji Nickelodeon wybierają swoje ulubione gwiazdy. Nie inaczej jest i w roku 2020. Wśród nominowanych w kategorii Ulubiona Polska Gwiazda nie zabrakło naszych ostatnich reprezentantek na Eurowizji Junior, tj. Roxie i Viki Gabor. Gdzie można oddawać głosy na młode wokalistki? 

W gronie nominowanych w kategorii Ulubiona Polska Gwiazda znaleźli się: Roksana Węgiel, Viki Gabor, AniKa Dąbrowska, 4Dreamers oraz Damian Kordas

Eurowizyjne nominacje: Viki Gabor, Roxie, 4Dreamers, AniKa Dąbrowska

Viki Gabor

Finalistka drugiej edycji The Voice Kids. We wrześniu 2019 roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces, który miał wyłonić kolejnego reprezentanta Polski na Eurowizję Junior. Viki wygrała odcinek półfinałowy, a następnie z piosenką Superhero zwyciężyła w finale, otrzymując największą liczbę punktów zarówno od jurorów, jak i od telewidzów. Dwa miesiące później, już podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, również okazała się najlepsza. Zdobyła rekordową liczbę punktów (278) i tym samym zapewniła Polsce drugie zwycięstwo w konkursie z rzędu. W styczniu wraz z Kayah wydały utwór Ramię w ramię. Doczekał się on 12 milionów odtworzeń na YouTubie. Jest także nominowana do nagród muzycznych Fryderyki 2020.

Roksana Węgiel

Roxie również rozpoczynała swoją karierę od talent show The Voice Kids. Najpierw zwyciężyła jego pierwszą edycję, a potem, we wrześniu 2018 roku została wybrana wewnętrznie przez TVP na reprezentantkę Polski na Eurowizję Junior. W Mińsku nie miała sobie równych, zwyciężając konkurs dzięki największej liczbie punktów uzyskanych od widzów. Przy wsparciu fanów zdobyła także m.in. nagrodę MTV EMA 2019 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca. Do tej pory wydała kilkanaście singli i debiutancki album Roxie.

AniKa Dąbrowska

Zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice Kids. Po programie wydała debiutancki singiel, pt. Małe skrzydła. Młoda wokalistka jest także znana fanom Eurowizji Junior. W 2016 roku z utworem Fryzurka starała się o reprezentowanie Polski podczas konkursu na Malcie. Z kolei w zeszłym roku była członkinią polskiego jury oceniającego konkursowe propozycje w Gliwicach.

4Dreamers

Polski boys band założony w 2018 roku, w którego skład wchodzą czterej uczestnicy pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Grupa wystąpiła podczas otwarcia ubiegłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Damian Kordas

Kucharz, YouTuber i osobowość medialna. Brał udział w wielu programach reality show i, co warto podkreślić, wygrywał każdy z nich. Jego kariera rozpoczęła się od udziału w programie Masterchef, później szturmem wziął również programy: Agent – Gwiazdy oraz Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. 

Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2020: jak głosować?

Fani mogą już dziś oddawać głosy na oficjalnej stronie plebiscytuW każdej z 26 kategorii należy wybrać jednego faworyta. Nagrody zostaną wręczone m.in. ulubionym aktorkom i aktorom filmowym, piosenkarkom i piosenkarzom, zespołowi, piosence czy odkryciu roku. Po raz pierwszy w historii nagród Nickelodeon, wyłoniony zostanie ulubiony polski influencer. Szanse na ten tytuł mają: Kinga Sawczuk, Antonina Flak, Dominik Rupiński i Lena Kociszewska. 

Nickelodeon Kids’ Choice Awards: ogłoszenie wyników

Tegoroczną galę rozdania nagród Nickelodeon Kids’ Choice Awards poprowadzi laureat nagrody Grammy – Chance The Rapper. Gala KCA to największe wydarzenie roku, podczas którego to dzieci mają głos. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 marca o godzinie 19:30 w Forum w Inglewood w Kalifornii