Viki Gabor - "Still Standing", okładka singla, fot. instagram.com/vikigaborofficial

Viki Gabor nie zwalnia tempa i ma dla swoich fanów kolejny utwór – Still Standing. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 napisała go wspólnie z siostrą Melisą. Piosenka pierwotnie znalazła się na składance Śpiewajmy Razem, a od dziś dostępna jest także w internecie.

To już piąty numer Viki Gabor. 13-latka debiutowała przed rokiem singlem Time, który wykonała w finale drugiej edycji The Voice Kids. Pod koniec września, w finale programu Szansa na Sukces zaprezentowała kawałek Superhero. Ten zaprowadził ją do zwycięstwa najpierw w programie, a potem na Eurowizji Junior. Po finale wydała wraz z Kayah singiel Ramię w Ramię, który obok Superhero trafił na czołówki list przebojów w kraju.

Viki Gabor – „Still Standing”, okładka singla, fot. instagram.com/vikigaborofficial

Viki Gabor – Still Standing. Co wiemy?

Utwór Still Standing początkowo został wydany jako bonus do składanki zawierającej znane utwory młodych wokalistów. Na płycie, będącej efektem współpracy Rzecznika Praw Dziecka i Universal Music Polska, usłyszymy takich wykonawców jak: Roksana Węgiel (Eurowizja Junior 2018), 4Dreamers (Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019, The Voice of Kids 1), Zuza Jabłońska (The Voice Kids 1) czy Marcin Maciejczak (zwycięzca The Voice Kids 3). Dochód ze sprzedaży albumu trafi do fundacji Siepomaga na wsparcie szpitali w walce z koronawirusem.

Kompozycja utrzymana jest w nowoczesnym stylu i w klimacie charakterystycznym dla Viki Gabor. Co ciekawe młoda artystka przygotowała utwór Still Standing razem ze starszą siostrą, Melisą. To nie pierwszy efekt współpracy sióstr Gabor. Wcześniej o cztery lata starsza Melisa pomagała zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 w przygotowaniu numeru na #hot16Challenge. Jak sama przyznaje, siostra jest dla niej dużym wsparciem i często wspólnie piszą piosenki. Melisa także ma zadatki na wokalistkę, lecz podobno woli tworzyć utwory niż wykonywać je na koncertach.

Singiel Still Standing od dziś dostępny jest na platformach streamingowych: Spotify, Apple Music, Deezer, iTunes Store i Google Play.

Getaway i plany na debiutancką płytę

Poprzedni singiel wokalistki, Getaway, ukazał się nieco ponad miesiąc temu. Utwór powstał dzięki współpracy zagranicznych twórców, w tym współautorów sukcesów Zary Larsson czy Guy’a Sebastiana (Australia 2015). Sam teledysk zrealizowano w lutym w Los Angeles, w tej samej lokalizacji gdzie dekadę temu powstał klip do Telephone Lady Gagi i Beyonce.

Viki Gabor chce podbić świat! Posłuchajcie „Getaway”

Viki Gabor, zapytana w wywiadzie dla serwisu Plejada.pl o to, czy pracuje już nad debiutanckim albumem odpowiedziała:

Teraz sporo czasu spędzam w domu, więc mam czas, żeby komponować z moją siostrą Melisą. Piszemy nowe piosenki, które chyba znajdą się na tej płycie. Nie powiem jeszcze, kiedy możecie się jej spodziewać, ale obiecuję, że już wkrótce.

Eurowizja Junior: Viki Gabor, zwyciężczyni konkursu, fot. Krzysztof Stefaniak
Viki Gabor po zwycięstwie w programie „Szansa na Sukces”, for. Sergiusz Królak (eurowizja.org)

Źródło: kronika24.pl, niezalezna.pl, plejada.pl, radiozet.pl