Polską reprezentantką podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2015 została Viktoria Nowak z Poznania. Tancerka zdobyła uznanie zarówno jury jak i widzów.

W niedzielny wieczór TVP Kultura transmitowała prestiżowy konkurs „Młody Tancerz Roku” podczas którego trzyosobowe jury wyłoniło nowego reprezentanta naszego kraju na Eurowizję dla Młodych Tancerzy 2015 w czeskim Pilźnie. Po burzliwych obradach ostatecznie zdecydowano, że barw Polski bronić będzie Viktoria Nowak z Poznania. Tancerka, która swój występ rozpoczęła w kapeluszu, zdobyła nie tylko uznanie jury, ale również wygrała głosowanie telewidzów. W nagrodę otrzymała 15 tys. zł oraz możliwość udziału w 2-tygodniowych warsztatach tanecznych w Paryżu i w Kieleckim Teatrze Tańca.

Finał polskich preselekcji do Eurowizji dla Młodych Tancerzy odbył się w Studiu 5 TVP w Warszawie. Konkurs poprowadzili Tomasz Kammel i Agnieszka Szydłowska. O wygraną walczyło 10 tancerzy, którzy wykonali 1,5-minutowe pokazy solowe oraz zaprezentowali choreografię grupową. Gościem na widowni był Kristof Szabo, reprezentant Polski podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013 w Gdańsku. W trakcie głosowania widzów na scenie obejrzeć można było wodnoognisty pokaz Kieleckiego Teatru Tańca. Konkurs na żywo obserwować też mogli członkowie OGAE Polska, za co serdecznie dziękujemy p. Robertowi Kamykowi.

Eurowizja dla Młodych Tancerzy 2015 odbędzie się 19 czerwca w Nowym Teatrze w Pilźnie. Polska jest drugim krajem, który ogłosił nazwisko reprezentanta. Parę dni temu wyboru dokonano też w Szwecji – dla tego państwa zatańczy Agnes Klapp. Eurowizja dla Młodych Tancerzy transmitowana będzie przez TVP Kultura.

Źródło: TVP Kultura, inf. własne; fot: TVP