Litewski maraton wreszcie zakończony!

Selekcje litewskie nareszcie dobiegły do końca! Wygrała  Vilija Matačiūnaitė pokonując Mie oraz Vaidasa Baumile. Piosenka została wybrana już tydzień temu i jest to ”Attention”

Uczestnicy finału oprócz piosenki ”Attention” wykonali jeszcze po dwie inne piosenki. Jako goście specjalni wystąpili grupa SeBAlter (tegoroczni reprezentanci Szwajcarii) oraz kilku uczestników selekcji którzy z rywalizacją pożegnali się już wcześniej, m. in. Monika Linkyte i Pop Ladies.  Co ciekawe ten odcinek jako jedyny nagrywany był na żywo.

W głosowaniu jury trzy najwyższe noty otrzymała Vilija, Mia dwie a Vaidas według wszystkich jurorów zasłużył na ostatnie miejsce. W głosowaniu telewidzów także liczyły się tylko panie prześcigając się nawzajem na pierwszym miejscu. W końcu Vilija otrzymała ponad 9 tys. głosów, co zapewniło jej wygraną, Mia 7 tys. a Vaidas niewiele ponad 900.   Zwyciężczyni jest współtwórczynią eurowizyjnej piosenki co od razu stawiało ją w roli faworytki.

Litwa zmierzy się z Polską 8 maja w trakcie drugiego półfinału 59 Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze.

Oto „Attention” w wykonaniu Viliji:

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Nareszcie to się skończyło :). W przyszłym roku Litwini muszą naprawdę popracować nad formatem :). A co do piosenki… myślę, że jakiś tam potencjał ma. Jest w tym coś ciekawego, co trudno mi na razie określić. Muszę jeszcze, dla porównania, usłyszeć wersję studyjną, a także inne wykonania na żywo. No ale na pierwszy rzut oka (a raczej ucha) wygląda to na dość oryginalny utwór.