fot. ORF / Thomas Ramstorfer

Po licznych plotkach austriacka telewizja Österreichischer Rundfunk (ORF) ogłosiła w dniu 12 grudnia 2019 r., że 34-letni piosenkarz Vincent Bueno będzie reprezentował Austrię na Konkurs Piosenki Eurowizji 2020. W Rotterdamie wykona utwór Alive, który poznamy dopiero w marcu 2020. Jak lokalne media oceniły wybór austriackiego nadawcy? 

Codzienna gazeta Heute przypomina o jego porażce w krajowych eliminacjach do Konkurs Piosenki Eurowizji 2016. Vincent wystąpił wtedy z piosenką All We Need Is That Love zajął drugie miejsce: 

Vincent Bueno, nasz reprezentant na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji  2020 w Rotterdamie, miał już pierwsze – złe – doświadczenia z Eurowizją. W 2016 roku pragnął pojechać do Sztokholmu, ale to Zoe wygrała preselekcje.

Dodatkowo Heute wspomina, że Vincent Bueno jest bardzo utalentowany w śpiewaniu i tańcu.

W Salzburger Nachrichten mają nadzieję, że Vinvent Bueno osiągnie świetny wynik w Rotterdamie.

W 2020 roku europejska scena będzie należeć do Vincenta. Pod względem tanecznym Bueno nie powinien mieć żadnych problemów. W końcu w 2009 roku zajął siódme miejsce w programie „Dancing Stars”. Ponadto urodzony w Wiedniu Filipińczyk ukończył Konserwatorium Wiedeńskie. 

Dyrektorka programowa ORF, Kathrin Zechner, jest bardzo zadowolona z wewnętrznego wyboru: 

Vincent Bueno to nie tylko piosenkarz i autor tekstów, ale także wykonawca, który swoją pasję przekłada na każdy etap występu. Wyzwala niesamowitą energię, która (miejmy nadzieję) porwie Europę w maju. To czyni go idealnym artystą dla Rotterdamu.

Vincent Bueno – „Alive”: co wiemy? 

Na eurowizjny utwór przyszłego reprezentanta Austrii niestety musimy poczekać do marca 2020. ORF odkrywa rąbka tajemnicy publikując sześć hashtagów na temat piosenki. Jak ich znaczenie komentuje Vincent Bueno? 

 #vincentbueno 

Uwielbiam się śmiać. Jestem zmotywowanym facetem. „Troubleshooting” to moje osobiste motto. Kocham moją rodzinę bardziej niż kogokolwiek innego. Siłę w życiu daje mi także głęboka wiara. Kocham muzykę, kocham ludzi. Jestem bardzo wrażliwy, co może być czasami wadą.

#alive 

Od tego momentu, kiedy potwierdzono mój udział w mediach społecznościowych, towarzyszy mi presja, ale też czuje się rozpoznawalny. To sprawia, że żyję. 

#fireshots 

Moje szczęście pochodzi z głębi. Jest to coś, czego żadna sława i pieniądze nie mogłyby mi dać na tym świecie. Chcę wykorzystać tę energię w ukierunkowany sposób. 

#behindthewall  

Wszyscy walczymy z własnym egoJest ono jak wysoki mur. Jeśli go rozbijesz, zdasz sobie sprawę, jak łatwiejsze i bardziej swobodne może być Twoje życie.

#hiddenheros 

Każdy z nas ma DNA bohatera.

#ESC2020  

Wow, jadę na Konkurs Piosenki Eurowizji. Ten fakt przyprawia mnie o gęsią skórkę.  Eurowizja jest jak Mundial dla muzyków i śpiewaków. Ta wielka scena, mnóstwo artystów, którzy dają z siebie wszystko, autorzy tekstów i producenci z całej Europy. Oni wszyscy zbierają się w jednym miejscu, aby świętować swoją pracę i jednocześnie konkurować z innymi. To niesamowite. 

Austria ponownie stawia na wybór wewnętrzny 

Przypomnijmy, że ORF wybiera uczestników wewnętrznie od 2017 roku. Ten sposób selekcji przyniósł 16. Miejsce Austriakom na Eurowizji 2017 (Nathan Trent – Running On Air”). Rok później Austria odniosła pierwszy duży sukces od zwycięstwa Conchity. Cesár Sampson zajął trzecie miejsce w finale z utworem „Nobody But You“. Niestety w Tel Awiwie Austria poniosła prawdziwą porażkę! Dopiero 17. lokata w półfinale, w tym brak punktów od telewidzów. Mimo słabego wyniku przed rokiem ORF ponownie wybrał swojego kandydata bez rozgrywania krajowych eliminacji.  

Źródło: ORF, Hitradio Ö3, Heute.at, Salzburger Nachrichten, YouTube 

Jak oceniacie szanse Vincenta Bueno? Napiszcieswoje opinie w komentarzach!