Coraz mniej dni pozostało do rozpoczęcia 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Telewizja Polska rozpoczęła akcję „Moje serce bije dla Moniki” – dołącz do nas!

 We wczorajszym programie Świat się kręci Agata Młynarska zainicjowała akcję zatytułowaną Moje serce bije dla Moniki – dzięki czemu promocja naszej reprezentantki może być o wiele większa, a do tego w znacznej mierze mogą przyczynić się fani z całego świata. Jak wziąć udział w akcji?

1. Zrób sobie zdjęcie ze złożonymi rękoma w kształcie serca.

2. Wrzuć swoje zdjęcie na portale społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter) wraz z opisem hashtag’owym: #Vote4Monika (Możesz śmiało dodać: #EurovisionPoland #EurovisionTVP #MonikaKuszynska #Eurowizjaorg #Eurovision2015)

3. Nominuj dwie osoby, które w przeciągu 17 godzin muszą wykonać takie samo zadanie.

4. Baw się, wspieraj i promuj Polskę oraz Monikę Kuszyńską – wszystko W Imię Miłości.

Akcja kierowana jest do wszystkich Polaków oraz fanów mieszkających na całym świecie. Ponadto Telewizja Polska uruchomiła specjalną stronę eurowizja2015.tvp.pl oraz stworzyła tematyczne konto na Instagramie – link dostępny jest TUTAJ. Do wydarzenia zostali zaproszeni ludzie ze świata muzyki oraz mediów. Wczoraj Agata Młynarska nominowała Artura Orzecha oraz Donatana (ESC 2014). Polski komentator Eurowizji nie był dłużny i nominował Tomasza Deszczyńskiego (wiceprezesa OGAE Polska) oraz Michała Wiśniewskiego (ESC 2003, ESC 2006). Kto będzie następny? Niebawem poznamy nazwiska kolejnych gwiazd, które przyłączyły się do akcji!

Bądźmy dumni i pokażmy Monice, że Polacy wspierają naszą reprezentantkę, która będzie broniła naszych barw 21 maja podczas 2. półfinału w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji.

In The Name Of Love – #Vote4Monika

Zdjęcie: Anna Kozłowska

Źródło: TVP

5 KOMENTARZE

  1. W samej akcji nie chodzi tylko o piosenkę, ale o naszą solidarność z ludźmi którzy często są wyobcowani przez świat. Nie ma zanczenia czy ktoś jest niepełnosprawny, ma inny kolor skóry czy płeć. Jest człowiekiem i należy mu się wsparcie.

    • Skoro nie chodzi tu tylko o piosenkę (co jest oczywiście jasne), to może akcja powinna nazywać się bardziej ogólnie, np. „support Monika”? Można przecież wspierać kogoś i głoszone przez niego idee, wcale nie głosując na niego :).

  2. Wspaniały pomysł na akcję, natomiast ja osobiście się nie dołączam, ponieważ utwór nie podoba mi się aż tak… daję ledwo 6 punktów na 12 🙂 (u mnie jest to ocena po prostu średnia 🙂 ).

    Myślę, że takie wsparcie powinno być przede wszystkim SZCZERE, a nie na siłę… w końcu jednak chodzi tu o piosenkę, o muzykę… nie zapominajmy o tym! Polacy z zagranicy powinni zagłosować tylko wtedy, jeżeli faktycznie ta piosenka naprawdę spodobałaby im się najbardziej! Nie twórzmy i nie dołączajmy się do tego sąsiedzko-polityczno-geograficznego towarzystwa wzajemnej adoracji! Miejmy jakiś honor, jako Polacy!

    Jeśli ktoś mnie do tego nominuje, to po prostu tego nie wykonam, i tyle, no sorry 🙂 . Nie mam w zwyczaju ściemniać, a i sam patriotyzm powinien być, jak dla mnie i według mnie, po prostu SZCZERY. Ale sama akcja bardzo mi się podoba, i oczywiście życzę tej sprawie powodzenia, tak samo, jak życzę powodzenia pani Monice Kuszyńskiej – w końcu ona reprezentuje nasz kraj!

    • Ja też jestem zadziwiony – już czekam na najbliższą środę i czwartek gdy w serwisie dla prasy pojawią się ramówki na okres Eurowizji 2015. Przeglądałem cennik reklamowy na stronie Biura Reklamy i Handlu TVP na maj i tam nasz wydawca publiczny naprawdę się stara podnosząc Eurowizję do rangi równej finałom piłkarskiej Ligi Europy czy Ligi Mistrzów.