Plotek coraz więcej, ale nadawca rosyjski wszystkie po kolei dementuje. Rosjanie wciąż zbierają zgłoszenia do preselekcji narodowych.

Rosja była jednym z pierwszych państw, które potwierdziły udział w Eurowizji i organizację preselekcji narodowych, a zgodnie z pierwotnymi planami, już w noc sylwestrową mieliśmy dowiedzieć się, kto będzie reprezentował ten kraj w Kopenhadze. Ze względu na (nieoficjalnie) zbyt słabe zainteresowanie selekcjami lub (oficjalnie) zbyt duże zainteresowanie selekcjami, nadawca rosyjski postanowił wydłużyć czas na przyjmowanie zgłoszeń do 28 lutego, a finał narodowy przesunąć na marzec. Ostatnio jednak pojawiły się głosy, że telewizja rosyjska może w ogóle anulować preselekcje narodowe, a reprezentanta wskazać wewnętrznie, spośród nadesłanych już zgłoszeń.

Najnowszych rewelacji dostarczyć nam chciał wczoraj portal Oikotimes, który obwieścił, że do Kopenhagi pojedzie popularny wokalista Sergey Lazarev. Telewizja publiczna szybko zdementowała jednak te plotki, podkreślając, że nadal przyjmuje zgłoszenia do selekcji. Czy Lazarev do nich przystąpi? Piosenkarz startował już w finale narodowym 2008 – zajął wtedy 4. miejsce za utwór „Flyer”. Wielokrotnie był uważany za kandydata na reprezentanta Rosji, a wielu fanów zapewne chętnie widziałoby go w roli uczestnika Eurowizji. Trzeba jednak pamiętać, że Sergey będzie jednym z mentorów w czwartej edycji „The Voice of Ukraine”, która wystartować ma już niebawem. Udział w tym programie na pewno nie pozwoliłby mu na przygotowania do Eurowizji, jednak niektórzy nie tracą nadziei – istnieje bowiem możliwość przesunięcia premiery IV edycji na sezon jesienny ze względu na niepewną sytuację polityczno-gospodarczą Ukrainy.

Wciąż brakuje jakichkolwiek sensacyjnych doniesień dotyczących innych chętnych do reprezentowania Rosji. Wśród wykonawców, którzy zgłosili swoje utwory do preselekcji, pojawiają się te same nazwiska – Boris Dyakov z Chóru Aleksandrowa, Svetlana Surganova, Victoriya Petryk (która nie wygrała preselekcji na Ukrainie) czy duet DaKi, znany z preselekcji do JESC 2010. Nie wiadomo, kiedy otrzymamy jakiekolwiek nowe informacje dotyczące preselekcji rosyjskich.

Źródło: ESCkaz, Wikipedia, fot. LazarevMusic.com

1 KOMENTARZ