Utwór „Walk Along” będzie reprezentował Holandię w przyszłym roku w Wiedniu. Trijntje Oosterhuis jest podekscytowana eurowizyjnym projektem, z kolei Anouk pojawi się w chórku.

Dzisiaj o godzinie 9:30 rozpoczął się program radiowy De Gouden Uren, który był prowadzony przez Daniëla Dekkera w Radio 2. Daniël Dekker jest związany z Konkursem Piosenki Eurowizji od wielu lat. Prowadzi programy poświęcone konkursowi oraz komentuje konkurs na żywo. W studiu Radio 2 pojawiło się wielu dziennikarzy oraz reprezentantka Holandii, Trijntje Oosterhuis, która najprawdopodobniej w Wiedniu wystąpi pod pseudonimem Traincha. Audycja w pełni była poświęcona Eurowizji, o której mówiło się tylko pozytywnie.

Zaprezentowano także poprzednie piosenki, które pojawiły się na Eurowizji w barwach Pomarańczy, jak Birds, czy Calm After The Storm. W audycji zagrano też inne kompozycje z Eurowizji, jak na przykład Euphorię Loreen, która to kompletnie odmieniła obraz Eurowizji w tym kraju. Loreen utrzymywała się w czołowej dziesiątce na holenderskich top listach przez ponad pół roku, a jej sukces był jednym z czynników, który zaważył o tym, by Anouk „wystartowała” w 2013 roku.

Sama wokalistka opisała w programie Walk Along jako utwór świeży i catchy (ang. określenie na wpadający w ucho, chwytliwy). Zdradziła też, że naturalnym jest posiadanie ambicji w stosunku do konkursu. Trijntje przyznała też, że zgłosiła się do konkursu głównie ze względu na sukcesy Holandii w poprzednich latach, które zostały wypracowane przez świetnych wokalistów i bardzo dobrze zaaranżowane utwory.

Piosenką, która pojawi się we Wiedniu jest Walk Along, poprockowy kawałek przypominający nieco amerykańską oldschoolową muzykę młodzieżową. Piosenka tworzy pozytywny klimat. Podobnie jak poprzednie kawałki reprezentujące Holandię jest profesjonalnie skomponowana i nie zawiera przepychu, zmiany klucza modulacji. Nie służy też nachalnemu udowodnieniu zdolności wokalnych piosenkarki. Utwór zostanie wykonany na żywo, w dniu jutrzejszym (12 grudnia 2014) w programie The Voice Of Holland. Kompozycję tworzyła zarówno wokalistka, jak i popularna holenderska wokalistka, Anouk (Eurowizja 2013). 

https://www.youtube.com/watch?v=ZlgNikZK1YU

Źródło: songfestival.nl, Radio 2

7 KOMENTARZE

  1. Piosenka holenderska dobra. Tylko dobra, bo mogłaby być jeszcze lepsza. Czy jest taka świeża ? Chyba jednak nie. Co do tego „ajajajajaj” – trudno powiedzieć, czasami może to drażnić. Zgadzam się tu z Matim w kwestii porównania tego utworu do tego z UK (ESC 2014). Piosenka brytyjska była jednak lepsza. Całość jednak oceniam wysoko. Czekam na występ Trijntje na żywo 🙂 Ale na pierwszym miejscu i tak u mnie jest (na razie) piosenka maltańska, którą uwielbiam 🙂

  2. Jest to utwór bardzo ok, ale za dużo już słyszałem podobnych piosenek, żeby się tym jakoś szczególnie podniecać :). Wpada w ucho, to fakt, ale czy świeży? Tu miałbym wątpliwości :). Celna uwaga autora artykułu z tym podobieństwem do amerykańskiej muzyki młodzieżowej (ale czy na pewno tylko oldschoolowej? Dziś też jest duuuużo takich, zwłaszcza w USA i Zachodniej Europie :)… tyle tylko, że głównie w wykonaniu męskich grup muzycznych :)). Piosenka ta dodatkowo kojarzy mi się troszeczkę z piosenką brytyjską z ESC 2014… przy czym piosenka z UK była dla mnie jednak lepsza :). Troszkę denerwujące jest to „łajajajajajaj(…)jajajaj” :), i to na dodatek tak co chwilę powtarzane, no ale… może się przyzwyczaję :). Ogólnie utwór oceniam mimo wszystko pozytywnie, ale jednak mogło być lepiej… Piosenki z poprzednich dwóch lat oceniam lepiej. No ale życzę Holandii powodzenia… zresztą przecież na żywo, na scenie eurowizyjnej, utwór może zabrzmieć jeszcze lepiej.