Za nami węgierskie preselekcje – A Dal 2018. Po emisji koncertu, udało nam się porozmawiać ze zwycięzcami – grupą AWS, która będzie reprezentować Węgry podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Subskrybuj nasz kanał na youtube: TUTAJ 

Podczas wywiadu członkowie grupy opowiedzieli o swoich wrażeniach po wygranej. Zdradzili o czym opowiada ich propozycja – Viszlát Nyár oraz jakie są ich przemyślenia na temat obecności muzyki metalowej na Eurowizji. Co tak naprawdę oznacza skrót AWS, a także czy chcą zwiekszyć atrakcyjność swojego występu jakąś sztuczką? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu (z napisami).

AWS to formacja grająca od 10 lat głównie „nu-metal”, muzykę łączącą heavy metal z elementami innych gatunków muzycznych takich jak hip-hop, rock alternatywny, funk i grunge. W jej skład wchodzą: Bence Brucker, Dániel Kökényes, Örs Siklósi, Áron Veress oraz Soma Schiszler. Mają na swoim koncie już 3 albumy, wiele różnych nagród jak np. MTV Brand New 2011 i występów na zagranicznych festiwalach m.in. w Wielkiej Brytanii, Rumunii czy Słowenii czy też na rodzimym Szigecie. Grupa miała również okazję wspólnie koncertować z Blind Myself, bardzo słynnym, węgierskim zespołem metalowym.

Źródło: własne