Jeżeli myśleliście, że siódmy, zwycięski występ Sanny Nielsen na scenie Melodifestivalen będzie jej ostatnim występem – myliliście się. Wokalistka powraca w nowej roli!

Tegoroczna reprezentantka Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji poprowadzi bowiem krajowe eliminacje do widowiska w 2015 roku. Jej partnerem zostanie Robin Paulsson, który na co dzień jest komikiem, a także prezenterem radiowym oraz prowadzącym coroczną galę sportową Svenska Idrottsgalan.

Przypomnijmy, że Sanna nie jest pierwszą uczestniczką Melodifestivalen, która powraca jako prowadząca. W przeszłości program prowadzili także inni uczestnicy, jak chociażby Mans Zelmerlov (2010), Danny Saucedo (2013) czy Sarah Dawn Finer (2012), która powróciła także rok później jako fikcyjna postać Linda Woodruff.

Szwedzkie eliminacje odbędą się w lutym i marcu przyszłego roku. 7 lutego odbędzie się pierwszy koncert półfinałowy, w etapy selekcji będzie można oglądać tradycyjnie w soboty o godz. 20:00 na SVT1 oraz SVT Play. W tym roku scena Melodifestivalen odwiedzi następujące miasta: Göteborg, Malmö, Östersund, Örebro oraz Helsingborg. Przyszłorocznego reprezentanta kraju poznamy 14 marca w finale eliminacji, który zostanie rozegrany w stołecznym Friends Arena.

Źródło: svt.se