Wszystko gotowe do ostatniego odliczania! Miasto szykuje się na prawdziwe eurowizyjne święto! 

Dziś wszystkie czołowe austriackie i wiedeńskie gazety piszą tylko o jednym. Już za kilka godzin pierwszy półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji! Eurovillage wybudowane specjalnie na tę okazję przed wiedeńskim ratuszem powoli zapełnia się fanami i mieszkańcami. Według dzisiejszych szacunków organizatorzy spodziewają się około 100 tysięcy widzów śledzących konkurs na miejskich skwerach i placach oraz 10 tysięcy widzów w Stadthalle. Już wczorajsze próby generalne spotkały się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców Wiednia, zwłaszcza rodzin z dziećmi, które tłumnie przyszły obejrzeć pierwszych półfinalistów. Wiele osób dotychczas nie mających wiele wspólnego z konkursem żywo interesuje się przewidywaniami dotyczącymi zwycięzców oraz zna sporą ilość piosenek.

Konkurs widać w mieście na każdym kroku, czym pozytywnie zaskoczeni są wszyscy dziennikarze i delegaci, a im bliżej do finału, tym więcej eurowizyjnych reklam i ozdób. Jak donoszą dzisiejsze wydania gazet, wydatki sięgnęły już 38 milionów euro.

Co podkreślają dzienniki, organizatorzy bardzo dużą wagę przykładają do bezpieczeństwa, które pochłonęło aż 1,3 mln euro z budżetu organizatorów! Dziś nad spokojnym przebiegiem pierwszego półfinału w okolicach areny czuwać ma aż 400 pracowników ochrony oraz 300 policjantów! Dodatkowo zainstalowano ponad 100 nowych kamer monitoringu miejskiego.