Eurovision: You Decide 2017

Brytyjska stacja BBC ogłosiła datę koncertu „Eurovision: You Decide”, czyli krajowych eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentant Wielkiej Brytanii w przyszłorocznym widowisku zostanie wybrany pod koniec stycznia 2017 roku. Ilu zawodników zmierzy się w selekcjach?

Wielka Brytania dołącza do grona krajów, które zadeklarowały datę wyboru swojego reprezentanta na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju 2017 roku. Nadawca BBC poinformował, że – podobnie jak przed rokiem – jego eurowizyjny przedstawiciel zostanie wyłoniony za pośrednictwem koncertu „Eurovision: You Decide”. Finałowy koncert odbędzie się 27 stycznia 2017 roku w londyńskim Eventim Apollo w Hammersmith. W stawce znajdzie się sześciu wykonawców, których nazwiska zostaną ujawnione w poniedziałek 23 stycznia w audycji „The Ken Bruce Show” BBC Radio 2 oraz na oficjalnej zakładce eurowizyjnej na stronie BBC. Finaliści zostali wybrani spośród wszystkich zgłoszeń, które wpłynęły do siedziby BBC. Wśród artystów, którzy wysłali swoją propozycję, miała znaleźć się m.in. Natasha Bedingfield, autorka hitów, takich jak m.in. „These Words” czy „Unwritten”.

Emisja koncertu „Eurovision: You Decide” rozpocznie się o godz. 19:30 na kanale BBC Two. O wynikach finału zdecyduje trzyosobowa komisja jurorska oraz telewidzowie. Gospodynią finału brytyjskich selekcji eurowizyjnych będzie Mel Giedroyc, która prowadziła już tegoroczne eliminacje oraz komentowała półfinały 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku. Podczas koncertu wystąpią też goście specjalni, jednak informacja o nich będzie podana w późniejszym terminie.

62. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2017 roku w Kijowie dzięki wygranej Jamali z utworem „1944” w finale tegorocznego widowiska. Reprezentanci Wielkiej Brytanii, duet Joe i Jake, zajęli 24. miejsce na 26 uczestników z piosenką „You’re Not Alone”.

Źródło i fot.: BBC 

Poprzedni artykułEurowizja a trendy – czego spodziewać się po Kijowie?
Następny artykułGruzja z selekcjami!
Sergiusz Królak
Udziałem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji żyję dosłownie od urodzenia, ponieważ Edyta Górniak stanęła na dublińskiej scenie trzy dni po moich narodzinach. Chociaż konkurs uważnie śledzę od 2011 roku, moje pierwsze wspomnienia sięgają 2003 roku. W OGAE Polska jestem od 2015 roku, od razu dołączyłem też do redakcji Eurowizja.org. Jestem wice-naczelnym ds. szybkiego reagowania, zajmuję się również artykułami na temat Polski i Wielkiej Brytanii. Do swoich ulubionych utworów z Eurowizji zaliczam zarówno te ambitniejsze („Neka mi ne svane” Danijeli Martinović, „Love or Leave” grupy 4Fun czy „Play” Jüriego Pootsmanna), jak i te bardziej imprezowe („Glorious” grupy Cascada czy „Jestem” Magdaleny Tul).