Lucie Jones (Wielka Brytania)

Lucie Jones będzie reprezentowała Wielką Brytanię w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.  Jak piosenkarka przygotowuje się do występu w finale widowiska organizowanego w Kijowie?

Pod koniec stycznia br. finał krajowych eliminacji Eurovision: You Decide wygrała Lucie Jones z piosenką Never Give Up on You. 25-latka pokonała w rywalizacji pięciu innych wykonawców i zrobiła najlepsze wrażenia na telewidzach oraz jurorach, którymi byli: tancerz i choreograf Bruno Tonioli, piosenkarka i kompozytorka Sophie Ellis-Bextor oraz trenerka głosu CeCe Sammy.

Eurowizja 2017: Lucie Jones (Wielka Brytania) szykuje się na konkurs

Od czasu wygranej Lucie Jones szykuje się na podbój Europy oraz występ podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. 11 marca piosenkarka zaprezentowała nową wersję swojego konkursowego utworu, co poprawiło jej sytuację w zakładach bukmacherskich. Na tę chwilę Wielka Brytania plasuje się na 18. miejscu notowań, dwa oczka niżej od Polski, którą reprezentuje Kasia Moś z utworem Flashlight.

Zanim Lucie Jones wystąpi w Konkursie Piosenki Eurowizji, zaliczy udział na dwóch imprezach przedeurowizyjnych. Brytyjka zaśpiewa utwór Never Give Up on You na koncercie London Eurovision Party (2 kwietnia) oraz Eurovision in Concert, który odbędzie się 8 kwietnia w amsterdamskim klubie Melkweg. Piosenkarka będzie miała okazję poznać współkonkurentów oraz zdobyć serca fanów eurowizyjnych. To może pomóc jej podczas finałowej rozgrywki w finale Konkursu Piosenki Eurowizji.

Jakiś czas temu szanse Lucii Jones w finale Eurowizji 2017 ocenił Graham Norton, wieloletni komentator konkursu z ramienia BBC. Prezenter nie ukrywał, że nie spodziewa się większego sukcesu i widzi słabe szanse na zwycięstwo Brytyjki. W rozmowie z „Daily Star” odniósł się do pytania o to, czy w tym roku Lucia Jones przełamie złą passę reprezentantów Wielkiej Brytanii na Eurowizji.

Wątpię, żeby udało nam to w tym roku. Oczywiście, mogę się mylić, tak jak kiedyś wygrały Niemcy czy Austria… Ludzie, którzy nigdy nie wygrywają, wygrywają. W tę [finałową] noc wszystko może się zdarzyć. Po prostu nie sądzę, że stanie się to z nami.

Lucie Jones (25 l.) zyskała rozgłos po udziale w 6. sezonie programu X Factor, w którym zajęła 8. miejsce. W swoim ostatnim odcinku została pokonana przez Johna i Edwarda Grimesów, czyli duetu Jedward, który reprezentował Irlandię na Eurowizji w 2011 i 2012 roku. Jej konkursową piosenkę Never Give Up on You współtworzyła Emmelie de Forest, zwyciężczyni Eurowizji 2013 dla Danii.

Dzięki przynależności do krajów tzw. Wielkiej Piątki, która wpłaca największe składki Europejskiej Unii Nadawców, Wielka Brytania ma zagwarantowane miejsce w finale Konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert finałowy Eurowizji 2017 odbędzie się 13 maja 2017 roku w Kijowie.

źródło: dailystar.co.uk, esckaz.com; fot. bbc.co.uk