Mel Giedroyc i Måns Zelmerlöw, prowadzący Eurovision: You Decide, fot. BBC

Telewizja BBC ujawnia artystów, którzy będą rywalizować o możliwość reprezentowania Wielkiej Brytanii podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Szczegóły w tym artykule. 

8 lutego telewizja BBC zorganizuje brytyjskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019, Eurovision: You Decide. Wg nowego formatu o bilet do Tel Awiwu będzie walczyć sześcioro artystów, którzy zaśpiewają trzy piosenki – każdą w dwóch różnych aranżacjach. Wybrano je spośród kilkuset zgłoszonych kompozycji. Poznajmy uczestników i utwory:

1. Piosenka: Bigger Than Us

autorzy: Laurell Barker, Anna-Klara Folin, John LundvikJonas Thander

Wersja 1: Michael Rice

Wersja 2: Holly Tandy

2. Piosenka: Freaks

autorzy: Jon Maguire, Rick Parkhouse, Corey Sanders, George Tizzard

Wersja 1: Jordan Clarke

 

 

Wersja 2: MAID

3. Piosenka: Sweet Lies

autorzy: Maria Broberg, Lise Cabble, Esben Svane

Wersja 1: Kerrie-Anne

 

Wersja 2: Anisa

https://twitter.com/i/status/1088033998163640320

Eliminacje Eurovision: You Decide odbędą się 8 lutego 2019 o 20:30 polskiego czasu i zobaczymy je na żywo na antenie stacji BBC Two. Prowadzącymi show będą, jak przed rokiem, Mel Giedroyc i Måns Zelmerlöw. Czy odświeżony format i sprawdzeni prowadzący wystarczą, by w przyszłym roku Zjednoczone Królestwo poprawiło eurowizyjne rezultaty?

Źródła: bbc.co.uk, fot.: BBC

Poprzedni artykułEurowizja a polityka – część IV. Piosenka z widokiem na pokój
Następny artykułPolska wybierze wewnętrznie! TVP rozpoczęła zbieranie zgłoszeń
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...