Dołącz do OGAE Polska!

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”Cześć, witaj w świecie klubu eurowizyjnego OGAE Polska!”]Jesteś fanem Eurowizji? Lubisz muzykę? Dołącz do największego w Polsce klubu fanów konkursu. Stowarzyszenie OGAE Polska należy do sieci klubów OGAE, które skupia fanów z całej Europy! Poznaj nowych znajomych i przyjaciół o podobnej pasji do Twojej! Podziel się swoją fascynacją największym na świecie muzycznym show telewizyjnym![/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Co daje członkostwo w klubie fanów Eurowizji OGAE Polska?”][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_icon icon_fontawesome=”fa fa-user-circle” color=”peacoc” size=”xl” align=”center”][vc_column_text]

Poznasz nowych znajomych i przyjaciół, zainteresowanych wspólną pasją. Członkowie OGAE Polska tworzą różnorodną mieszankę bardzo ciekawych osobowości!

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_icon icon_fontawesome=”fa fa-ticket” color=”peacoc” size=”xl” align=”center”][vc_column_text]

Możesz ubiegać się o zakup biletów na Konkurs Piosenki Eurowizji w ramach przydziału pakietów dla lokalnych klubów OGAE. Przydział następuje w ramach otrzymanej liczby pakietów w danym roku.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_icon icon_fontawesome=”fa fa-bullhorn” color=”peacoc” size=”xl” align=”center”][vc_column_text]

Możesz działać w projektach na rzecz aktywizacji społeczności fanów Eurowizji oraz wspierać popularyzację konkursu w Polsce! To świetny sposób na realizację Twojej eurowizyjnej pasji!

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_icon icon_fontawesome=”fa fa-music” color=”peacoc” size=”xl” align=”center”][vc_column_text]

Możesz brać udział w wydarzeniach i imprezach organizowanych przez klub fanów Eurowizji OGAE Polska, takich jak coroczny zjazd, imprezy okolicznościowe czy wspólne oglądanie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Czym jest OGAE Polska dla członków?”][vc_separator][vc_tta_pageable][vc_tta_section title=”Konwent” tab_id=”1573660387141-8162f429-0ccf”][vc_column_text]

OGAE Polska to dla mnie miejsce, gdzie poznałem wspaniałych ludzi z pasją,
którzy stali się moimi przyjaciółmi

Przemek, Sosnowiec

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Redakcja” tab_id=”1573660659060-419b3321-4178″][vc_column_text]

OGAE Polska to dla mnie miejsce, gdzie znikają troski dnia codziennego,
a pojawia się muzyka i życzliwość.

Artur, Poznań

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Grupy regionalne” tab_id=”1573660701357-529a65af-482c”][vc_column_text]

OGAE Polska to grupa nietuzinkowych ludzi, z którymi dzielę wspólną pasję do Eurowizji,
choć niekiedy dzielą nas nawet setki kilometrów

Sergiusz, Sulejówek

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Dział” tab_id=”1574020304996-5d829288-55fb”][vc_column_text]

OGAE Polska to świat ludzi z pasją, otwartych na nowe brzmienia i energię.
To dla mnie kolejna wyjątkowa rzeczywistość, której długo szukałam.

Maria, Katowice

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_pageable][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Jakie działania prowadzi klub fanów Eurowizji OGAE Polska?”][vc_separator][vc_tta_tour][vc_tta_section title=”Konwent” tab_id=”1574020733650-6122c1cd-63be”][vc_column_text]Raz w roku OGAE Polska organizuje zjazd członków i ich przyjaciół. To tradycja sięgająca ponad piętnastu lat! Rokrocznie w tym zjeździe fanów Eurowizji bierze udział ponad 80 osób. Podczas Konwentu organizowane jest walne zgromadzenie członków. To miejsce dyskusji o przyszłości Stowarzyszenia i recenzji dotychczasowych wysiłków.

Najważniejszym wydarzeniem Konwentu jest bez wątpienia Konkurs Karaoke. To nie jest zwykłe śpiewanie do mikrofonu i przypadkowe pląsy na scenie. Przygotowania do karaoke zaczynają się długo wcześniej. Jego uczestnicy swoje występy planują nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jest profesjonalna scena, nagłośnienie oraz coraz więcej efektów specjalnych. Jak na prawdziwej Eurowizji.

Podczas Konwentu zwraca się uwagę na tych, którzy na konwencie są po raz pierwszy. Organizowana jest dla takich osób terenowa gra integracyjna, podczas której zadania integracyjne przenikają się z przekazaniem wiedzy o Stowarzyszeniu i samej Eurowizji.

Codziennie wieczorem uczestnicy Konwentów mają okazję brać udział w imprezach tematycznych, związanych z konkursem Eurowizji. Najbardziej charakterystyczną imprezą jest Noc Psychofanek, co roku z innym motywem przewodnim.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Redakcja” tab_id=”1574020733694-714cde05-063e”][vc_column_text]Od początku swojego istnienia Stowarzyszenia prowadzi największą stronę internetową w Polsce poświęconą Eurowizji. Z roku na rok portal eurowizja.org rozwija się i zdobywa coraz większą popularność!

Redakcja regularnie pojawia się nie tylko w centrum prasowym konkursu Eurowizji, ale często relacjonuje na żywo także inne konkursy: Eurowizję Junior czy selekcje narodowe Melodifestivalen, Eesti Laul. Portal eurowizja.org publikuje nie tylko relacje z wydarzeń eurowizyjnych, ale wraca także do wykonawców i utworów sprzed lat. Redaktorzy nagrywają wywiady z gwiazdami konkursu oraz regularnie przeprowadzają wywiady.

Redakcja eurowizja.org dysponuje własnym sprzętem oraz korzysta z najbardziej nowoczesnych chmurowych rozwiązań serwerowych. Coraz więcej uwagi poświęca profesjonalizacji swoich działań, dbając o przystępność tekstów oraz próbując spełnić oczekiwania czytelników.

Ważnym elementem działania redakcji są media społecznościowe. Grupa Warsaw Calling na portalu Facebook jest już największą tego typu platformą skupiającą fanów Eurowizji w Polsce.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Imprezy” tab_id=”1574020733736-a78539c6-6f23″][vc_column_text]OGAE Polska to także imprezy związane zwykle z selekcjami lub dużymi wydarzeniami eurowizyjnymi w Polsce. W latach, w których Telewizja Polska wybierała reprezentantów w selekcjach, Stowarzyszenie organizowało Afterparty. Gośćmi wydarzenia byli członkowie klubu, którzy mogli się spotkać i pobawić w eurowizyjnej atmosferze. Regularnie gościliśmy podczas Afterparty uczestników selekcji.

Także podczas Eurowizji Junior Stowarzyszenie organizowało Before Party, związane z organizacją tego wydarzenia w Polsce. Podczas Before Party gościli członkowie OGAE nie tylko z Polski, ale także z innych krajów Europy.

Członkowie OGAE Polska organizują również inne przedsięwzięcia, takie jak wspólny wyjazd sylwestrowy bąź oglądanie finału Melodifestivalen czy innych wydarzeń eurowizyjnych (np. podczas Super Soboty). Niekiedy organizują wspólne podróże, np. weekend w jednym z miast w Polsce.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Konkursy” tab_id=”1574020733777-48d04982-a9b9″][vc_column_text]Konkursy to nieodłączny element życia Stowarzyszenia. OGAE Polska jest częścią europejskiej sieci klubów OGAE i bierze udział we wszystkich konkursach tego zrzeszenia.

Najpopularniejszym konkursem jest OGAE Second Chance, w którym lokalne kluby wybierają alternatywnego reprezentanta swojego kraju, który nie wygrał selekcji. Polska raz wygrała ten konkurs – wystawiając Margaret z piosenką Cool Me Down.

Innym konkursem jest OGAE Video Contest, w którym członkowie OGAE z całej Europy wybierają najlepszy teledysk. Kluby organizują także OGAE Song Contest, w którym mogą wystawiać do rywalizacji piosenki spoza Eurowizji, które miały swoją premierę w danym roku.

Organizowany jest ponadto OGAE Retro Contest. Wybierany jest wiodący rocznik, w ramach którego lokalne kluby wystawiają swoje piosenki. Polskie OGAE organizuje także własną Szczotkę. W tym konkursie członkowie Stowarzyszenia wybierają najlepszy ich zdaniem utwór, który reprezentował na przestrzeni lat zwycięzcę Eurowizji w danym roku.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Regiony” tab_id=”1574020733827-dd90b9ff-8511″][vc_column_text]OGAE Polska to także znajomi. Członkowie Stowarzyszenia organizują się w nieformalnych oddziałach regionalnych. Istnieją: WOR (Wrocławski Oddział Regionalny), SOR (Stołeczny Oddział Regionalny), ŁOTR (Łódzki Oddział Terenowo-Regionalny), TOR (Trójmiejski Oddział Regionalny) oraz nowy oddział Krakowice, łączący członków okolic Krakowa i aglomeracji śląskiej.

Członkowie regionalnych grup organizują spotkania we własnym gronie, np. wspólne oglądanie Eurowizji czy selekcji narodowych. Starają się również zintegrować nowych członków OGAE ze swoich okolic.

Bardzo aktywnie działa oddział SOR w Warszawie, który organizuje także Sylwestra Eurowizyjnego (oczywiście w sierpniu!) oraz cykliczne spotkania pod nazwą Retrośroda, podczas której uczestnicy oglądają wybrany stary rocznik Eurowizji. Oddział organizował również wspólne Mikołajki.

Łódzki Oddział Terenowo-Regionalny organizował natomiast między innymi wspólny weekend po corocznym Kownencie, a Trójmiejski Oddział Regionalny zapraszał na wspólne oglądanie finału Melodifestivalen. Oddziały regionalne są coraz ważniejszą strukturą Klubu i stale się rozwijają, promując i organizując nowe inicjatywy.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tour][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Pytania i odpowiedzi”][vc_separator][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”Jak wygląda procedura dołączenia do OGAE Polska?” tab_id=”1573950316541-54b89b39-cc02″][vc_column_text]Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego skontaktuje się z Tobą przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia. Otrzymasz informację o przyjęciu do Stowarzyszenia pod warunkiem opłacenia składki członkowskiej. Po jej zaksięgowaniu otrzymasz kolejną wiadomość potwierdzającą fakt dołączenia do Stowarzyszenia. Procedura trwa kilkanaście dni.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ile wynosi składka członkowska OGAE Polska?” tab_id=”1573950340650-c001b7b4-bfbd”][vc_column_text]O wysokości rocznej składki członkowskiej decyduje w uchwale Zarząd Stowarzyszenia. Obecnie składka wynosi 65 rocznie. Nieopłacenie składki członkowskiej jest równoznaczne z rezygnacją z członkostwa.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Do czego uprawnia członkostwo w OGAE Polska?” tab_id=”1573950678498-bf195c5b-810f”][vc_column_text]Członkowie Stowarzyszenia mogą brać udział wydarzeniach organizowanych przez klub i jego oddziały regionalne (np. Konwent, imprezy integracyjne, wspólne oglądanie Eurowizji). Członkowie OGAE Polska mogą również ubiegać się o zakup pakietu biletów na Eurowizję w ramach przyznanego limitu OGAE International.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Czy Stowarzyszenie jest oficjalnym klubem fanów Eurowizji?” tab_id=”1573950840587-b2e13907-f80a”][vc_column_text]Tak, polskie Stowarzyszenie Miłośników Piosenki Eurowizji OGAE Polska jest oficjalnym polskim klubem fanów należącym do sieci OGAE w całej Europie. Klub OGAE jest najstarszym i największym zrzeszeniem fanów Eurowizji, współpracującym oficjalnie z Europejską Unią Nadawców (EBU) – organizatorem Eurowizji.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Wypełnij wniosek” style=”flat” color=”pink” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-heart” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Feurowizja.org%2Fwniosek-czlonkowski%2F|title:Wniosek%20cz%C5%82onkowski||”][/vc_column][/vc_row]