Karty zostały odkryte. Ukraina podjęła decyzję – 62. Konkurs Piosenki Eurowizji w 2017 roku odbędzie się w Kijowie!

Oficjalne ogłoszenie gospodarza 62. Konkursu Piosenki Eurowizji  było przekładane wielokrotnie,  jednak nazwę zwycięskiego miasta poznaliśmy dopiero dzisiaj.

Przypomnijmy, że do przetargu startowało sześć miast: Charków, Chersoń, Dnipro, Kijów, Lwów i Odessa. 22 lipca wyłoniono finałową trójkę miast, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu przetargu: Kijów, Odessa i Dnipro. W ostatnim, trzecim etapie, podjęto decyzję, że to właśnie Kijów będzie organizować konkurs w 2017 roku.

Za kandydaturą zwycięskiego miasta opowiedziało się 19 członków Komitetu Organizacyjnego, 2 było przeciw. Był również jeden głos wstrzymujący. Miasto planuje zorganizować przyszłoroczny konkurs w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym. To największe tego typu miejsce na Ukrainie, które może pomieścić do 11 000 widzów.

Konkurs będzie miał miejsce 9, 11 (półfinały) i 13 maja, zostanie zorganizowany przez ukraińskiego nadawcę publicznego Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU), dzięki wygranej Jamali i jej piosence 1944.

Ukraina drugi raz zorganizuje konkurs – pierwsze zwycięstwo zanotował ten kraj w 2004 roku za sprawą Ruslany i jej piosenki Wild Dances. Wówczas ESC odbył się w Kijowie w Pałacu Sportu w 2005 roku. W Kijowie zorganizowano również dwie edycje Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci w 2009 i 2013 roku.

Źródło: eurovoix.com, esckaz.com

Zdjęcie: NTU

1 KOMENTARZ