Jak wszyscy doskonale wiemy, regulacje EBU pozwalają, aby w trakcie występu na scenie przebywało jednocześnie nie więcej niż sześć osób. Wszyscy pamiętamy również, że podczas Krajowych Eliminacji 2018 obok Gromee’go i Lukasa Meijera, na scenie wystąpiły trzy inne osoby. Właśnie poznaliśmy pełny skład ekipy, która już 10 maja stanie na eurowizyjnej scenie i powalczy o awans do finału. Czy skład z Krajowych Eliminacji pozostanie niezmienny? Dziś już wiemy, że nie. 

https://www.instagram.com/p/Bf5-CQuhZ-W/

3 marca br. duet Gromee i Lukas Meijer wykonał na scenie TVP utwór Light Me Up, który zapewnił mu bilet do Lizbony. Podczas Krajowych Eliminacji na scenie mogliśmy zobaczyć również trzy inne osoby (nie licząc oczywiście Mahan Moin, która pod koniec drugiego występu wskoczyła na scenę). Byli to: gitarzysta zespołu No Sleep For Lucy – Christian Rabb oraz chórzystki Lena Romul i Sara Chmiel (obecnie Sara Chmiel-Gromala, której sylwetkę przybliżyliśmy Wam tutaj).

Podczas drugiego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji skład polskiej ekipy ulegnie jednak niewielkiej zmianie. Dziś już wiemy, że na scenie wystąpi nie pięć, a sześć osób. Będą to oczywiście Gromee i Lukas Meijer, a także Christian Rabb i Sara Chmiel-Gromala. Dołączą do nich jednak jeszcze dwie inne osoby, a mianowicie Mahan Moin oraz Kasia Dereń. Oznacza to, że w Lizbonie nie zobaczymy Leny Romul. O ile sylwetki Mahan nie trzeba nikomu przybliżać, to już o Kasi należy powiedzieć kilka słów.

Kim właściwie jest wokalistka? 

Kasia Dereń jest 33-letnią wokalistką, finalistką drugiej edycji programu The Voice of Poland. Ukończyła studium wokalne Grażyny Alber. Współpracowała z takimi artystami jak Natalia Przybysz, Andrzej Piaseczny, Kasia Cerekwicka, Justyna Steczkowska, Edyta Górniak, Ania Szarmach, czy Natalia Kukulska (w jej drużynie wystąpiła także w programie Bitwa Na Głosy).

Wokalistka ogłosiła dzisiaj na swoim facebookowym profilu, że już za tydzień wylatuje do Lizbony, gdzie zaśpiewa w chórkach podczas występu polskiej reprezentacji: zobacz TUTAJ.

Co sądzicie o wyborze Gromee’go? Czy Kasia Dereń sprawdzi się w chórkach u boku Mahan i Sary?

źródło: własne, kasiaderen.pl
zdjęcia: archiwum własne, kasiaderen.pl, TVP

1 KOMENTARZ