Zaskakujące informacje z Włoch! Do stawki konkursowej dołączą dwie uznane wokalistki, zwiększając liczbę uczestników aż do 24! Zobacz kim są i dlaczego miłośnicy doświadczonych artystek nie będą zawiedzeni!

Wczoraj wieczorem, ku zaskoczeniu widzów i fanów, Amadeus (prowadzący oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo) ogłosił nazwiska kolejnych dwóch uczestniczek głównego konkursu.

Rita Pavone i Tosca dołączają do stawki konkursowej, powiększając ją aż do 24 artystów! Będzie to tym samym jeden z największych festiwali w ostatnich latach.

Jak do tego doszło? Spekuluje się, że artystki dołączyły do grona w ostatniej chwili, po namowie samego prowadzącego Amadeusa. Jako jedyne nie pojawiały się w ogóle w przedfestiwalowych plotkach i przeciekach na temat stawki konkursowej.

Włochy: znamy stawkę Sanremo 2020!

Kim są nowe uczestniczki?

Zaskakująca decyzja wywołała zresztą we Włoszech niemałą polemikę.  Dyskusje pojawiły się zwłaszcza ze względu na 74-letnią Ritę Pavone. Nie dość, że powraca do festiwalu po… 48 latach, to znana jest ostatnio głównie ze swoich radykalnie prawicowych poglądów. Wokalistka największe sukcesy święciła w latach 60. Ostatni oryginalny album wydała w roku 1999.

Z entuzjazmem mówi się natomiast o uczestnictwie wokalistki i autorki o pseudonimie Tosca. Artystka wygrała już Festiwal w Sanremo w 1996 roku! Choć jej popularność nieco przygasła, to jest nadal bardzo ceniona wśród krytyków ze względu na znakomite walory wokalne oraz oryginalną twórczość.

Do pierwszego wieczoru z festiwalem pozostało już tylko kilka tygodni! W najbliższych dniach z pewnością przybliżymy Wam także pozostałe sylwetki uczestników!

Źródło: Rai, EurofestivalNews (fot. wikipedia.org)