Morgan został zdyskwalifikowany z udziału w Sanremo 2020. (fot. screen z RAI)

Włochy przygotowują się do finału Sanremo 2020. Podczas piątkowego koncertu doszło do skandalu z udziałem duetu Bugo & Morgan. Ich występ został przerwany, a uczestnicy opuścili scenę, po czym zostali zdyskwalifikowani z festiwalu. Wideo z incydentu jest już w sieci.

Widzowie na długo zapamiętają czwarty koncert festiwalu Sanremo 2020, w któym finaliści prezentowali przed publicznością swoje konkursowe piosenki. Pod koniec koncertu na scenie wystąpili Bugo i Morgan z piosenką Sincero. Ich występ nie potrwał zbyt długo…

Sanremo 2020: skandaliczny występ Bugo i Morgana

Marco Castoldi już na samym początku show wyśpiewał słuchaczom nowy tekst piosenki, w którym obrażał scenicznego kolegę. Zaśpiewał o brzydkich intencjach i złym wychowaniu. Rzucił też aluzję, że Cristian Bugatti powinien „mieć szacunek do tych, którzy doprowadzili go do tej sceny”.

Sanremo 2020: festiwal z muzyką w tle… [OPINIA]

Urażony artysta opuścił festiwalową scenę, a chwilę później producenci koncertu przerwali żenujący performance. Na scenie pojawił się również prowadzący Sanremo 2020, czyli Amadeus, który nie krył zmieszania sytuacją i próbował ratować widowisko.

Telewidzowie mogli zobaczyć zamieszanie za kulisami festiwalu. Po chwili zostali poinformowani, że Bugo & Morgan zostali zdyskwalifikowani za złamanie zasad Sanremo 2020. Oficjalnym powodem decyzji organizatorów była zmiana tekstu konkursowej piosenki i opuszczenie sceny w trakcie występu, na co nie pozwala regulamin.

Kto wygra włoskie Sanremo 2020? Internauci mają swoich faworytów!

Sanremo 2020: skandal był do przewidzenia?

O co właściwie poszło? Już kilka dni wcześniej włoskie media podawały, że Morgan miał pretensje do orkiestry i organizatorów o zbyt małą liczbę prób. Krytykował też organizację festiwalu oraz skierował list do producentów, w którym wyżalił się na poziom produkcji. W potyczkach z organizatorem nie mógł liczyć na wsparcie kolegi z duetu.

Mówi się, że to zaistniała sytuacja wywołała konflikt między artystami, a co więcej – za kulisami Sanremo 2020 miało nawet dojść między nimi do rękoczynów. Jedno jest pewne: Bugo i Morgan choć nie zawalczą o zwycięstwo, skandal z ich udziałem na pewno przejdzie do historii festiwalu.

Cały incydent obejrzysz pod tym linkiem.

Sanremo 2020 – kto wystąpi w finale?

70. Festiwal Piosenki Włoskiej w Sanremo trwa od 4 lutego 2020. W sobotnim finale o zwycięstwo powalczy 23 wykonawców, którzy w ciągu ostatnich dni kilkukrotnie prezentowali się na festiwalowego scenie.

Finał Sanremo 2020 będzie można obejrzeć na stronie Raiplay.it, która zostanie odkodowana dla widzów zagranicznych na czas trwania widowiska. Dodatkowo transmisja dostępna jest na Rai Uno, kanale dostępnym na platformach cyfrowych (NC+ kanał nr 243, Cyfrowy Polsat kanał nr 454). Koncert rozpocznie się o godz. 20:40.

Nie tylko Sanremo 2020. Jakie eliminacje możesz obejrzeć w weekend? Zobacz!

Zwycięzca festiwalu Sanremo 2020 otrzyma prawo do reprezentowania Włoch w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, jednak wcale nie musi przyjąć zaproszenia. W ubiegłym roku przedstawicielem kraju był Mahmood, który dzięki piosence Soldi zajął drugie miejsce w finale, przegrywając tylko z Duncanem Laurence’m.

 

2 KOMENTARZE