Operowe trio Il Volo, rockowa Loredana Berte’ czy ktoś z młodych obiecujących? Zobacz, kto ma największe szanse na wygraną i wyjazd do Tel Avivu!

Już za kilkanaście godzin poznamy kolejnego włoskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wzorem lat ubiegłych bilet na Eurowizję zostanie zaoferowany zwycięzcy Festiwalu  Sanremo, który swój wielki finał będzie miał właśnie dziś wieczorem.

Przez ostatnie cztery seraty mieliśmy już okazję trzykrotnie wysłuchać konkursowych propozycji, w tym także w innych aranżacjach i w duetach z gośćmi. Dziś ostatnia szansa dla 24 artystów, aby przekonać do siebie telewidzów (50% głosów), dziennikarzy (30% głosów) oraz jury profesjonalne (20% głosów). Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

Achille Lauro – Rolls Royce
Arisa – Mi sento bene
Loredana Berte’ – Cosa ti aspetti da me
Boomdabash – Per un milione
Federica Carta i Shade – Senza farlo apposta
Simone Cristicchi – Abbi cura di me
Nino D’Angelo e Livio Cori – Un’altra storia
Einar – Parole nuove
Ex Otago – Solo una canzone
Ghemon – Rose viola
Il Volo – Musica che resta
Irama – La ragazza col cuore di latta
Mahmood – Soldi
Motta – Dov’è l’Italia
Negrita – I ragazzi stanno bene
Nek– Mi farò trovare pronto
Enrico Nigiotti – Nonno Hollywood
Patty Pravo i Briga – Un po’ come la vita
Francesco Renga – Aspetto che torni
Daniele Silvestri – Argento vivo
Anna Tatangelo – Le nostre anime di notte
Paola Turci – L’ultimo ostacolo 
Ultimo – I tuoi particolari
Zen Circus – L’amore è una dittatura

Bukmacherzy na podium widzą w tej chwili głównie samych mężczyzn – Ultimo (wciąż jako głównego kandydata do wygranej, głównie za sprawą znacznej rzeszy fanów, a pomimo średnich opinii krytyków), Iramę oraz Simone Cristicchi. Po piętach depcze im Loredana Berte’, która z drugiej dziesiątki trafiła na czwarte miejsce, a w niektórych zakładach jest już trzecia, wypierając z podium Simone Cristicchi. Top 5 zamyka jeszcze Daniele Silvestri ze swoim hip-hopowym utworem o bardzo mocnym przesłaniu. Większych szans nie daje się już trio Il Volo, które mocno spadło w typowaniach, głównie za sprawą głosowania dziennikarzy. Nie wiadomo jednak, czy telewidzowie nie wzniosą ich na nadspodziewanie wysoką pozycję.

Nasze redkacyjne przewidywania przed finałem Sanremo możecie obejrzeć tutaj:

Zapraszamy do śledzenia włoskich emocji z Festiwalem Sanremo dziś od godziny 20:30 na kanale Rai1 oraz w internecie na platformie raiplay.it!

źródło: eurofestivalnews, sisal.it (fot. Twitter Gianluca Il Volo)

1 KOMENTARZ